Microsoft otworzył w Warszawie swoje pierwsze centrum technologii w Europie Środkowej

Microsoft otworzył w Warszawie swoje pierwsze centrum technologii w Europie Środkowej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:56
08.10.2019
987 wyświetleń

W swojej warszawskiej siedzibie Microsoft otworzył pierwsze w Europie Centralnej i 46 na świecie Microsoft Technology Center. Klienci z Polski będą mogli w korzystać w nim z laboratorium kompetencji i wiedzy technologicznej Microsoft oraz partnerów firmy. MTC to nie tylko designerska i wypełniona technologią przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń, ale też "oddział do zadań specjalnych w obszarze cyfrowej transformacji", w którym eksperci będą pomagać klientom i wspólnie z nimi identyfikować oraz rozwiązywać wyzwania, przed jakimi stają ich organizacje.

Naszą misją w polskim oddziale Microsoft jest wspieranie polskich klientów w ich dążeniu do transformowania swoich biznesów w oparciu o nowe technologie. Microsoft Technology Center uruchomione właśnie w Polsce jest dowodem dojrzałości polskiego rynku i zapotrzebowania na partnerskie podejście do projektów cyfrowej transformacji, w których każdy klient jest przez nas traktowany indywidualnie. Istotą MTC jest bowiem pogłębiona współpraca z każdym klientem, uwzględniająca jego specyfikę branżową, wyzwania, priorytety biznesowe i wizję rozwoju. Jestem przekonany, że w ten sposób pomożemy naszym klientom osiągnąć ich zamierzone cele dotyczące transformacji cyfrowej, a w rezultacie przyczynimy się do rozwoju silnej gospodarki cyfrowej.
— Mark Loughran, Dyrektor Generalny w polskim oddziale Microsoft

MTC będzie zapraszał klientów z sektora zarówno komercyjnego, jak i publicznego, którzy wkroczyli już na ścieżkę transformacji cyfrowej i korzystają z rozwiązań chmurowych. Będą oni mieli do dyspozycji ekspertów technicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń, infrastrukturę testową, a także dostęp do technologii Microsoft i jego partnerów. Oprócz sesji dla poszczególnych klientów będą też prowadzone sesje edukacyjne w zakresie wszystkich technologii chmurowych Microsoft.

W ramach MTC prezentowany jest m.in. scenariusz "Poznaj swojego klienta", który pozwala lepiej zrozumieć jego potrzeby, a także 14 rozwiązań partnerów z takich branż, jak handel, finanse, produkcja, rolnictwo czy nawet funkcjonowanie miasta przyszłości. W tak zwanej Alei Innowacji MTC swoje rozwiązania prezentują firmy Perfect Data, Leaware & M4B. RedNT, Agrisolutions, Ilabo, Solution4Labs, Pentacomp, Photon, eCom, Billennium, Digital Fingerprints, Seedia, Talking Things oraz 3D Printer.

Ścieżka w Microsoft Technology Center prowadzi od zdefiniowania problemu do wypracowania rozwiązania i przygotowania go do wdrożenia u klienta. Zwykle taki proces trwa wiele miesięcy. W MTC, dzięki dostępności ekspertów na miejscu oraz stworzonych warunków do koncentrowania się na wyniku, proces ten można skrócić nawet do kilku dni, w zależności od złożoności projektu. MTC jest miejscem, gdzie technologia łączy naszych klientów i partnerów w celu skutecznej realizacji wizji rozwoju biznesu. Naszym głównym zadaniem jest tak wspólnie współpracować, aby polskie przedsiębiorstwa dostały skuteczne narzędzia do rywalizacji na silnie konkurencyjnym rynku, a instytucje publiczne stawały się coraz bardziej przyjazne obywatelowi.
— Adam Dzwonkowski, dyrektor MTC w Warszawie

Według danych z 2017 roku 56% największych polskich firm realizuje strategię cyfrowej transformacji, w której kluczową rolę odgrywają nowoczesne technologie, takie jak chmura, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy Internet rzeczy. Spodziewamy się, że pomoc ze strony Microsoft Technology Center znacząco ułatwi im ten proces.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/pl-pl/2019/10/08/pierwsze-w-europie-centralnej-microsoft-technology-center/

Polecamy również w kategorii Microsoft