Google testuje rozpoznawanie twarzy w nowym Androidzie

Google testuje rozpoznawanie twarzy w nowym Androidzie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
14:14
06.06.2019
995 wyświetleń

Face ID to funkcja ciesząca się sporą popularnością wśród użytkowników telefonów Apple. Chodzi o rozpoznawanie twarzy, które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia i logowanie się do wybranych aplikacji. Póki co takiej funkcji w formie natywnej nie ma na Androidzie, czyli głównym konkurencie iOS od Apple na rynku smartfonów, ale wygląda na to, że zmieni się to już tego lata.

W przypadku Androida, na razie, podobne rozwiązania oferowane są przez producentów urządzeń, m.in. Samsunga i LG. Opinie na temat takiej opcji były podzielone, bo jedni stosowali lepsze algorytmy od drugich. W najnowszej wersji testowej Android Q dla deweloperów Google wprowadziło natywną funkcję rozpoznawania twarzy, która ma stawić czoła Face ID produkcji Apple. Sam system Android Q ma zapowiedzianą premierę na koniec lata tego roku.

Oczywiście implementacja rozpoznawania twarzy w urządzeniu z najnowszym Androidem nie będzie taka prosta. Już kilka miesięcy temu okazało się, że urządzenia będą musiały zostać wyposażone w specjalny hardware, który będzie skanował twarz jako model 3D i maksymalnie ograniczał możliwość oszustwa. Można więc oczekiwać, że ta prosta metoda logowania będzie dostępna głównie we flagowych modelach telefonów i tych droższych ze średniej półki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2019/6/6/18655008/android-q-face-unlock-authentication-developer-beta

Polecamy również w kategorii Android