Menu kategorii
Google dodaje do G Suite wsparcie dla formatów Microsoft Office

Google dodaje do G Suite wsparcie dla formatów Microsoft Office

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:53
11.04.2019
380 wyświetleń

Niedawno pisaliśmy, że Slack zintegrował aplikacje Office 365 ze swoją platformą, a tymczasem na podobny krok zdecydowało się Google. G Suite będzie niebawem obsługiwać formaty dokumentów Microsoft Office bez konieczności konwertowania ich uprzednio do Google Docs, Sheets i Slides. Dokumenty te będzie można edytować (także we współpracy z innymi) i komentować.

Edytowanie Office ułatwia użytkownikom G Suite otwieranie i edytowanie plików Microsoft Office, które zostały udostępnione przez partnerów, dostawców i zespoły. W przypadkach, gdy niektórzy członkowie organizacji używają Office, a inni używają G Suite, zapewnia to bezproblemową współpracę i eliminuje potrzeby brania pod uwagę lub konwertowania typów plików.
– Google

Wsparcie zostało dodane dla plików Worda (.doc, .docx, .dot), Excela (.xls, .xlsx, .xlsm, .xlt) i PowerPointa (.ppt, .pptx, .pps, .pot). Po otwarciu ich w Google Docs, Sheets lub Slides można będzie je edytować, udostępniać, przeglądać historię wersji i współpracować z innymi. Wszystkie zmiany zostaną zapisane w oryginalnych plikach Office. Jeśli edytujemy dokumenty z wersji starszych niż Office 2007, pliki zostaną zapisane w nowszych formatach. Funkcjonalność zacznie być udostępniana w ciągu tygodnia.

Na marginesie warto odnotować, że nie jest to jedyny mariaż Google z technologiami Microsoft w ostatnim czasie. Pomijając nowego Edge opartego na Chromium i prace nad wprowadzeniem Chrome do Windows 10 ARM, Google zapowiedziało wczoraj nową usługę o nazwie Managed Service for Microsoft Active Directory (AD). Umożliwi ona zarządzanie obciążeniami w chmurze opartymi na Microsoft AD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/04/office-editing.html

Polecamy również w kategorii Office