Nowy Outlook już pod koniec sierpnia dla użytkowników Microsoft 365

Nowy Outlook już pod koniec sierpnia dla użytkowników Microsoft 365

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 7/24/2023, 8:07 PM

Liczba odsłon: 3708

W połowie czerwca tego roku Microsoft zapowiedział, że nowa wersja aplikacji Outlook całkowicie wyprze i zastąpi wysłużone już systemowe aplikacje Poczta oraz Kalendarz wbudowane w system Windows 10 oraz Windows 11 we wrześniu 2024 roku.

Spora część użytkowników i subskrybentów Microsoft 365 na te informacje wyraziła sprzeciw, dzięki czemu Microsoft wycofał się z zapowiedzi i zmienił stanowisko, mówiąc, że nowy Outlook zostanie wdrożony przed końcem 2024 roku, ale bez podania konkretnego miesiąca.

Teraz z kolei okazuje się, że część subskrybentów Microsoft 365 automatycznie otrzyma nową wersję Outlook znacznie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku. Co ciekawe - mowa o tym roku!

Pod koniec sierpnia 2023 roku firma Microsoft rozpocznie proces automatycznej migracji użytkowników aplikacji Poczta i Kalendarz do nowego programu Outlook dla systemów Windows z opcją powrotu. Użytkownicy mogą wrócić do bieżących aplikacji Poczta i Kalendarz, klikając przełącznik w nowej wersji aplikacji Outlook.

Nowy Outlook dla Windows 10 i 11

Ciężko opiniować taki krok Microsoft. Możliwe, że gigant z Redmond chce mieć ponad rok czasu na przygotowanie i oswojenie klientów do tak radykalnej zmiany. Warto pamiętać, że dotychczasowe bezpłatne wersje aplikacji do poczty e-mail i kalendarzy zostaną uśmiercone pod koniec 2024 roku.

Nowy Outlook dla Windows 10 i 11

Źródło: https://www.neowin.net/news/some-microsoft-365-users-will-be-automatically-migrated-to-the-new-outlook-in-late-august/