Pola wyboru to nowa funkcja dostępna dla niejawnych testerów aplikacji Excel

Pola wyboru to nowa funkcja dostępna dla niejawnych testerów aplikacji Excel

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 10/10/2023, 12:29 PM

Liczba odsłon: 1085

Firma Microsoft udostępnia nową funkcję w Excel dla niejawnych testerów platformy Microsoft 365, która wprowadza pola wyboru do komórek. Według wpisu na blogu opublikowanego na oficjalnej stronie Microsoft 365 Insider, możliwość dodawania pól wyboru do komórek jest najbardziej oczekiwaną przez klientów funkcją. Może to uprościć wprowadzanie danych i zmniejszyć liczbę błędów użytkownika podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i formułami zawierającymi wartości PRAWDA i FAŁSZ.

Karta Insert zawiera teraz nową grupę o nazwie Cell controls. Na razie dostępna jest tylko jedna opcja „Checkbox”, ale Microsoft obiecuje dodać więcej w przyszłych aktualizacjach. Ta funkcja jest udostępniana niejawnym testerom Microsoft 365 z wersją 2310 (kompilacja 196924.2000 lub nowszą) z kanału beta.

Microsoft Excel Checkbox

Jak dodać pola wyboru do komórek w programie Excel:

  1. Wybierz zakres komórek, w których mają znajdować się pola wyboru.
  2. Przejdź do zakładki Insert i znajdź sekcję Cell Controls.
  3. Kliknij przycisk Checkbox.

Wszystkie zaznaczone puste komórki otrzymają domyślne pola wyboru FAŁSZ, a wszystkie istniejące wartości i formuły pozostaną niezmienione. Warto również zauważyć, że pola wyboru działają tylko z wartościami logicznymi i pustymi komórkami. Aby umieścić znacznik wyboru, kliknij pole lub zaznacz komórkę i naciśnij spację.

Podobnie jak inne nowe funkcje w programie Microsoft 365 Insider, pola wyboru komórek są udostępniane stopniowo wybranym użytkownikom.

Źródło: https://www.neowin.net/news/office-insiders-can-finally-add-checkboxes-to-cells-in-excel