Menu kategorii
 • Codzienne irytujące powiadomienia o końcu wsparcia Windows 7? W ten sposób je wyłączycie

  Codzienne irytujące powiadomienia o końcu wsparcia Windows 7? W ten sposób je wyłączycie

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:34
  16.01.2020
  1815 wyświetleń

  Windows 7 nie jest już oficjalnie wspierany, ale to nie oznacza, że z dnia na dzień zniknie z powierzchni ziemi. Użytkownicy nadal mogą z niego korzystać ale po pierwsze nie będzie to rozsądne i bezpieczne posunięcie, a po drugie Microsoft będzie im stale przypominać, że chyba jednak warto zaktualizować komputer. Specjalne pełnoekranowe powiadomienia o aktualizacji będą codziennie pojawiać się w Windows 7. Forma powiadomienia celowo ma być irytująca, by nakłonić użytkowników do zmiany systemu.

  Windows 7 komunikat

  Oczywiście taka forma perswazji może spotkać się przede wszystkim ze sporym oporem. Jeśli pomimo ostrzeżeń nadal zamierzacie korzystać z Windows 7 i chcecie pozbyć się irytującego powiadomienia, wystarczy kliknąć Nie przypominaj mi ponownie w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli klikniemy przycisk Przypomnij mi później, powiadomienie powróci po 24 godzinach. Odkryto też aplikację EOSNotify, która jest odpowiedzialna za wyświetlanie tego powiadomienia i została dodana do systemu wraz z grudniową aktualizacją KB4350734.

  Tyle dobrego, że Microsoft daje możliwość stałego wyłączenia powiadomienia. Mimo wszystko radzimy nie lekceważyć kwestii bezpieczeństwa, o których już nie raz wspominaliśmy, i rozważyć aktualizację do Windows 10. Natomiast jeśli Wasz komputer nie podoła takiej zmianie, warto zastanowić się też nad kupnem nowego komputera z preinstalowaną Dziesiątką.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-7-users-will-receive-daily-upgrade-notifications-but-you-can-now-disable-them/

  Polecamy również w kategorii Windows 7