Menu kategorii
 • Brytyjskie służby specjalne ostrzegaja przed dalszym używaniem Windows 7

  Brytyjskie służby specjalne ostrzegaja przed dalszym używaniem Windows 7

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  07:41
  14.01.2020
  2011 wyświetlenie

  Dziś jest ostatni dzień wsparcia Windows 7 i zauważyłem, że niektóre portale internetowe dostały dosłownie szału na ten temat. Zwiastują armagedon i apokalipsę, a prawda jest taka, że komputery z Windows 7 nadal będą działać bez problemu, jak również aplikacje na ten system. Nic się tak właściwie nie zmieni z punktu widzenia użytkowania, co nie sprawia jednak, że dalsze korzystanie z Siódemki to będzie rozsądne posunięcie.

  Fakt, my również sporo na ten temat pisaliśmy, a wczorajszy news o tym, że aktualizacja do Windows 10 nie zawsze ma sens, spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Komputer warto wymieniać raz na jakiś czas nie tylko ze względu na komfort, ale i właśnie bezpieczeństwo. Siódemka przestała otrzymywać aktualizacje i jeśli nie trafiają do Was nasze rady, rady innych portali, a przede wszystkim rady Microsoftu, to może przekona Was ostrzeżenie brytyjskich służb specjalnych.

  Swoje stanowisko na temat przyszłości Windows 7 wyraził rzecznik prasowy Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC), które jest częścią GCHQ, czyli Centrali Łączności Rządowej w Wielkiej Brytanii:

  NCSC zachęca użytkowników do aktualizacji urządzeń z systemem Windows 7, co pozwoli im nadal otrzymywać aktualizacje oprogramowania, które pomagają chronić ich urządzenia. Wzywamy osoby korzystające z oprogramowania po terminie wsparcia do wymiany nieobsługiwanych urządzeń tak szybko, jak to możliwe, do przenoszenia wrażliwych danych na obsługiwane urządzenie i do nieużywania ich do zadań takich jak dostęp do kont bankowych i innych wrażliwych kont. Powinny także rozważyć dostęp do poczty e-mail z innego urządzenia.

  Windows 7 jest na celowniku przestępców już od dłuższego czasu, o czym zresztą informowaliśmy. Liczba ataków na komputery z tym systemem znacznie wzrosła, a od dziś sytuacja tylko się pogorszy. Siódemka będzie teraz łakomym kąskiem dla oprogramowania malware, pełnym dziur i luk, które nie doczekają się już załatania.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/gchq-its-time-to-ditch-windows-7-if-you-want-to-stay-safe-online

  Polecamy również w kategorii Windows 7