Beta VLC dla Windows 8 jeszcze w marcu

Beta VLC dla Windows 8 jeszcze w marcu

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
16:11
11.03.2013
1962 wyświetlenia

Zespół VideoLAN zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wydana wersja beta odtwarzacza VLC z interfejsem Modern UI.

Pierwsze informacje na temat odtwarzacza multimediów VideoLAN dla systemu Windows 8 pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy też zespół odpowiedzialny za program zapowiedział, że musi zebrać około 40 tys. dolarów, aby rozpocząć prace nad projektem. Fundusze były zbierane w celu zatrudnienia profesjonalnych programistów, aby finalna wersja aplikacji była w stu procentach funkcjonalna oraz żeby VLC dla Windows 8 był jednym z najlepiej napisanych programów dla tego systemu z interfejsem Modern UI.

Po dwóch miesiącach lider zespołu VideoLAN Jean-Baptiste Kempf zapowiedział, że niedługo zostanie upubliczniona testowa wersja programu. Kempf w rozmowie z serwisem Neowin.net powiedział, że w programie działają już wszystkie funkcje znane z wersji desktopowej, obraz się nie zacina podczas odtwarzania. Z interfejsem też nie ma większych problemów, ale przed nami wciąż dużo ciężkiej pracy. Tak jak obiecaliśmy, wersja beta pojawi się jeszcze w tym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/beta-for-windows-8-vlc-app-to-be-sent-to-kickstarter-backers-this-month

Polecamy również w kategorii Windows 8