Aktualizacja sterownika

Aktualizacja sterownika

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
26.02.2008
1 komentarz
7970 wyświetleń

Aktualizacja sterownika jest funkcją, która zarówno pozwala instalować nowy sprzęt, jak i uaktualniać oprogramowanie już zainstalowanego urządzenia.

Jeśli chcemy zaktualizować oprogramowanie sterownika urządzenia to przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\System i konserwacja\System i następnie naciskamy kontrolkę Menedżer urządzeń. Odnajdujemy sprzęt, któremu chcemy uaktualnić sterownik, na liście i klikamy prawym przyciskiem myszy na wybranej pozycji. Następnie z menu kontekstowego wybieramy polecenie Aktualizuj oprogramowanie sterownika. System zapyta: W jaki sposób chcesz wyszukać oprogramowanie sterownika?.

Do wyboru mamy dwie możliwości:

  • Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika - wybierając tą opcję system sam wyszuka najlepszy sterownik i go następnie zainstaluje.
  • Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika - natomiast ten wybór pozwoli przeprowadzić operację uaktualnienia sterownika oprogramowania ręcznie.

Klikamy kontrolkę Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika, następnie Tak, zawsze wyszukuj online. System nawiąże połączenie z witryną Windows Update i sprawdzi dostępność oprogramowania dla urządzenia. Jeśli odnajdzie nowszą wersję sterownika to następnie potrzebne pliki zostaną pobrane na dysk twardy i zainstalowane. Proces kończymy naciskając przycisk Zamknij.

Windows jednakże może nie odnaleźć w bazie sterowników (zarówno na dysku twardym jak i witrynie Windows Update) potrzebnych plików. Wtedy skorzystajmy z opcji Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika. Jeśli posiadamy odpowiednie pliki z innego źródła, np. pobraliśmy je z witryny producenta to naciskamy przycisk Przeglądaj. Wskazujemy odpowiedni katalog i naciskamy Dalej. Oprogramowanie zostanie automatycznie zainstalowane. Możemy także wyszukać oprogramowanie z listy sterowników urządzeń, które znajdują się na naszym komputerze. W tym celu klikamy opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze. Następnie zaznaczamy pole Pokaż zgodny sprzęt i z dostępnej listy wskazujemy nasze urządzenie. Naciskamy Dalej, aby zakończyć proces instalacji oprogramowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Sterowniki dla Windows Vista

Komentarze

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

Skomentuj

Autor