Najlepsze aplikacje Windows Phone do zarządzania finansami

Najlepsze aplikacje Windows Phone do zarządzania finansami

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 9679

Wielu z nas prowadzi budżet domowy czy stara się rejestrować swoje wydatki. Niektórzy śledzą wiadomości finansowe ze świata, a także inwestują na giełdzie. Trudno jest utrzymać w ryzach wszystkie te dane i zestawienia. Dlatego też z pomocą przychodzą aplikacje mobilne. W niniejszym zestawieniu wybraliśmy te naszym zdaniem najlepsze. Za pomocą kilku apek otrzymamy dostęp do wszystkich istotnych informacji ze świata finansów i będziemy mogli zarządzać naszymi wydatkami na szeroką skalę. Nasze propozycje to 11 aplikacji Windows Phone, oferujących rozwiązania z najwyższej półki. Zapraszamy do lektury!

Debt Collector

Nie pozwól, aby Twoje pieniądze ulotniły się w niepamięci., piszą twórcy DebtCollectora, czyli mobilnego komornika [sic!]. Aplikacja umożliwia śledzenie własnych długów oraz należności, które do spłacenia mają inni wobec nas. Każdy dług możemy edytować. Aplikacja oferuje grupowanie kontaktów i należności oraz szybki podgląd bilansu. Terminy przypomnień i spłat sprawią, że już nigdy nie zapomnimy o niespłaconych pożyczkach.

Cena: darmowa

Wydawca: LitoX

Rozmiar: 1 MB

Link: Sklep Windows Phone

Kalkulator Płacy

Kalkulator Płacy to niewielka, aczkolwiek bardzo przydatna aplikacja. Możemy dzięki niej przeliczyć kwotę netto wynagrodzenia dla różnego typu umów: cywilno-prawnych (zlecenie i dzieło) oraz o pracę. Przelicznik bierze pod uwagę różnego typu uwarunkowania: składki, zaliczki, koszty uzyskania przychodu, ubezpieczenia czy oprocentowanie. Słowem jest to bardzo wąsko wyspecjalizowane narzędzie, które z pewnością przyda się nam w niektórych sytuacjach i zaoszczędzi sporo czasu, pozwalając uniknąć manualnych obliczeń.

Cena: majg

Wydawca: NAZWA_PRODUCENTA

Rozmiar: poniżej 1 MB

Link: Sklep Windows Phone

Kiedy Przelew

Dzięki tej aplikacji szybko dowiemy się, kiedy przelana przez nas kwota trafi na konto odbiorcy. Wystarczy podać nazwę naszego banku, nazwę banku odbiorcy i godzinę zlecenia przelewu. Po zatwierdzeniu przyciskiem Sprawdź dowiemy się, kiedy przelew zostanie sfinalizowany. Aplikacja obsługuje kilkadziesiąt najważniejszych banków z placówkami w Polsce. Pełna ich lista jest dostępna w poniższym linku.

Cena: 4,49 zł

Wydawca: skrabi

Rozmiar: 1 MB

Link: Sklep Windows Phone

Micro Expense

Jeśli chcesz prowadzić domowy czy osobisty budżet i nie wiesz, jak zacząć, Micro Expense będzie idealną opcją. Ta niewielka, lecz prosta w obsłudze i funkcjonalna apka pomoże monitorować nasze codzienne wydatki i przeglądać je w formie różnego typu wykresów i list. Opcja aparatu pozwoli fotografować paragony, by później przenieść konkretne zakupy do aplikacji i opatrzyć je datą. Micro Expense pozwoli kategoryzować zakupy, dzięki czemu zawsze mamy szybki dostęp do konkretnych grup produktów i usług. Dane z aplikacji możemy eksportować do chmury OneDrive i otworzyć je w Excelu.

Cena: darmowa

Wydawca: Wojciech Jakubowski

Rozmiar: 1 MB

Link: Sklep Windows Phone

Moje auto

Moje auto to aplikacja, pozwalająca śledzić wydatki, związane z samochodem. Dzięki niej poznamy m. in. zużycie paliwa. Możemy wprowadzać koszty, związane z wszelkimi operacjami: tankowania, mycie/sprzątanie, zakupami wyposażenia, ubezpieczeniem, konserwacją i podatkami. Koszty utrzymania naszej maszyny obejrzymy w formie atrakcyjnych wykresów i statystyk. Aplikacja może stanowić też wszechstronną bazę danych, dotyczącą naszych pojazdów. Notatki, zdjęcia, wydarzenia i statystki kosztów dadzą nam pełny obraz historii samochodu/samochodów. Wszelkie dane możemy wyeksportować do OneDrive w formie kopii zapasowej, kompatybilnej z innymi urządzeniami. Moje auto jest aplikacją bezpłatną, jednak użytkownik może wykupić Paczkę Pro, oferującą m. in. brak reklam i całą masę dodatkowych funkcjonalności.

Cena: darmowa

Wydawca: kineapps

Rozmiar: 4 MB

Link: Sklep Windows Phone

MSN Finanse

MSN Finanse (dawniej jako Bing Finanse) pozwalają śledzić indeksy giełdowe, kursy akcji, notowania, kursy walutowe czy ceny towarów. Aplikacja jest źródłem informacji i danych finansowych z całego świata. Bardzo szczegółowe dane, zintegrowane z funkcjonalnymi narzędziami i kalkulatorami, umożliwiają efektywne zarządzanie swoimi finansami. Lista obserwowanych pozwala śledzić na bieżąco wybrane akcje, fundusze i indeksy, które dodatkowo można przypiąć do ekranu startowego w formie dynamicznych kafelków. Dodatkowo jeden z modułów oferuje najświeższe informacje prasowe ze świata biznesu. MSN Finanse to niezwykle rozbudowana i szczegółowa aplikacja, przydatna dla każdego, kogo interesuje giełda i świat finansów.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 8 MB

Link: Sklep Windows Phone

myMoneyBook

myMoneyBook to wirtualna księga przychodów i wydatków. Niezwykle rozbudowana i charakteryzująca się nowoczesnym interfejsem Metro, pozwala zapisywać, edytować i kontrolować nasze wydatki w prosty sposób. Możemy ustalić miesięczny budżet, stworzyć spersonalizowane kategorie wydatków i oglądać zestawienia w formie konfigurowalnych wykresów statystycznych. Dane z aplikacji prześlemy do chmury OneDrive jako kopię zapasową lub wyeksportujemy je do pliku .CSV (wsparcie m. in. dla Microsoft Excel i Access).

Cena: 9,99 zł, bezpłatna wersja testowa

Wydawca: Tiziano Cacioppolini

Rozmiar: 3 MB

Link: Sklep Windows Phone

Portfel giełdowy

To aplikacja, dedykowana inwestorom giełdowym. Jak pisze twórca, Portfel giełdowy "umożliwia śledzenie wartości swoich portfeli inwestycyjnych (aktualizacja kursów następuje raz dziennie, po zakończeniu sesji GPW)." Aplikację możemy zsynchronizować z naszym kontem w chmurze OneDrive, by raz wprowadzone dane były dla nas dostępne z poziomu każdego urządzenia.

Cena: darmowa

Wydawca: Dawid Richert

Rozmiar: 2 MB

Link: Sklep Windows Phone

Przelicznik walut

Posiadasz kredyt walutowy lub czeka Cię podróż za granicę? Ten podręczny konwerter spełni znakomicie swoje zadanie, przeliczając ceny 147 walut i 6 metali szlachetnych. Niezwykle prosta w obsłudze aplikacja przeliczy wiele walut jednocześnie. Wystarczy wybrać ikonę waluty i wprowadzić odpowiednią wartość. W przypadku braku połączenia z Internetem kursy walut będą buforowane lokalnie.

Cena: darmowa

Wydawca: Peng Song

Rozmiar: 5 MB

Link: Sklep Windows Phone

Toshl Finance

Toshl Finance to wysoko ceniona aplikacja do zarządzania finansami osobistymi. Główne funkcje to: śledzenie wydatków i wpływów, zarządzanie budżetem, przelicznik ponad 30 walut, możliwość planowania finansów i przeglądania historii czy eksport danych do pliku CSV. Powyższe funkcjonalności znajdziemy w podstawowej, bezpłatnej wersji. Toshl Pro, który możemy zakupić wewnątrz aplikacji, oferuje m. in. zarządzanie kilkoma budżetami, eksport danych do PDF, formatów Excela i Google Docs, więcej typów wykresów oraz "punkty pozytywnej karmy za wsparcie rozwoju Toshl ;)" Aplikacja jest dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych, w tym również polskiej.

Cena: darmowa

Wydawca: Toshl

Rozmiar: 4 MB

Link: Sklep Windows Phone

Wydatki

Wydatki to elektroniczny portfel użytkownika, pozwalający sprawdzić na co i kiedy wydaliśmy nasze środki. Brak zbędnych fajerwerków i prosty interfejs sprowadzają apkę do funkcji wąsko wyspecjalizowanego narzędzia. Na naszym profilu rejestrujemy bądź usuwamy wpłaty i wydatki i podliczamy całościowe saldo bądź same tylko wydatki i wpłaty dla danego miesiąca. Możemy również zobaczyć zestawienie całej historii finansowej poprzez opcję "Pokaż wszystkie operacje".

Cena: darmowa

Wydawca: Razor118

Rozmiar: 2 MB

Link: Sklep Windows Phone