Wzmiankowanie obecne w aplikacjach Office na Androida i iOS

Wzmiankowanie obecne w aplikacjach Office na Androida i iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/4/2019, 8:35 PM

Liczba odsłon: 1209

Wzmiankowanie to funkcja w Office 365, pozwalająca wspomnieć o którymś z naszych kontaktów i go w ten sposób oznaczyć, aby przykładowo wprowadził w danym miejscu dokumentu zmiany. Wystarczy w tekście użyć symbolu @ i podać imię i nazwisko, a wzmiankowana osoba zostanie o tym fakcie poinformowana. Funkcja, choć obecna jest już w wielu miejscach w Office, nie dotarła jeszcze do wszystkich aplikacji i na wszystkie urządzenia.

Z możliwości tych wkrótce będą mogli korzystać użytkownicy Office na Androidzie i iOS. Na razie są one udostępnione do testów w programie Office Insider w aktualizacjach 16.0.11231.20010 dla Androida i 2.21 (190101) dla iOS. Funkcję udostępniono dla aplikacji Word, PowerPoint i Excel:

Otrzymaj ich uwagę dzięki @wzmiankom (Word i PowerPoint)
Używaj @wzmianek w komentarzach, by powiadomić współpracowników, kiedy potrzebujesz ich głosu.

Współpracuj efektywnie dzięki komentarzom i @wzmiankom (Excel)
Podtrzymuj konwersacje bezpośrednio w swoim arkuszu dzięki wbudowanemu polu odpowiedzi i powiadamiaj współpracowników, kiedy potrzebujesz ich głosu.

Wzmiankowanie - podobnie jak wiele innych funkcji - wymaga posiadania subskrypcji Office 365. Wspomniane aktualizacje mogą już pobrać Office Insiderzy. Do pozostałych użytkowników nowości trafią za jakiś czas.