Teams będzie pokazywał czas lokalny użytkownika na karcie profilu

Teams będzie pokazywał czas lokalny użytkownika na karcie profilu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/3/2021, 5:27 PM

Liczba odsłon: 1833

Microsoft planuje zaktualizować kartę profilu w Teams, aby była nieco bardziej praktyczna. Trwają już prace nad nową funkcją, która pozwoli użytkownikom sprawdzić lokalny czas współpracowników bezpośrednio na ich kartach profilowych.

Karta profilu w Microsoft Teams to swego rodzaju wizytówka, która pojawia się po kliknięciu czyjegoś zdjęcia lub nazwiska. Obecnie umożliwia rozpoczęcie czatu, rozmowy telefonicznej lub konwersacji e-mailowej, ale też sprawdzanie stanu dostępności współpracowników. Wkrótce pojawi się też na niej czas lokalny u danej osoby. W dobie pracy zdalnej, często z osobami w różnych strefach czasowych, taka funkcja może okazać się niezwykle pomocna w organizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry krok, zwłaszcza że obecnie trudno jest ogarnąć w Teams różnice w strefach czasowych. Sama funkcja nie jest jednak zupełną nowością. Już wcześniej Skype wyświetlał czas lokalny użytkowników, jednak funkcja została usunięta w 2017 roku z powodu obaw związanych z prywatnością. Karty profili są też dostępne w aplikacji Outlook.

Zgodnie z harmonogramem zmian w Microsoft 365 funkcja czasu lokalnego (Feature ID: 54254) zacznie być dostępna w Teams na PC i w przeglądarce już w styczniu 2022 roku.