Menu kategorii
 • Nowe funkcje karty profilu w Outlook (Office Insider dla Windows)

  Nowe funkcje karty profilu w Outlook (Office Insider dla Windows)

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:51
  12.11.2021
  2110 wyświetleń

  Microsoft wypuścił listopadową aktualizację Office Insider w kanale Windows Current Channel (Preview). Wersja 2111 (Build 14701.20060) wprowadza kilka nowości do Outlooka, a konkretnie — do kart profili. Zyskały one nowy styl, większą czytelność i nowe funkcjonalności. Poprawiono też wyszukiwanie i umożliwiono aktualizowanie zdjęcia profilowego. Szczegóły poniżej.

  Lista zmian w Office — Version 2111 (Build 14701.20060)

  Nowy styl karty profilu w Outlook

  Microsoft zaktualizował wygląd karty profilu w Outlook. Daje ona teraz lepszy wgląd w organizację użytkownika i pozwala łatwiej kopiować ważne informacje. Styl ten w aplikacji na Windows jest teraz zgodny ze stylem Outlook w przeglądarce, co zapewnia większą spójność między platformami. Aby sprawdzić, jak wyglądają teraz karty profilu, otwórz wiadomość e-mail i kliknij dwa razy nazwę w polu adresu. Przejdź na kartę "Organizacja", aby zobaczyć najnowsze zmiany w tym widoku.

  Outlook na Windows

  Poprawione wyszukiwanie w książce adresowej

  Znalezienie kogoś w książce adresowej może być wyzwaniem, jeśli nie znamy jego pełnego imienia i nazwiska lub dokładnej pisowni. Aby rozwiązać ten problem, Microsoft wprowadza funkcję wyszukiwania w książce adresowej programu Outlook domyślnie we wszystkich polach kontaktów. Oznacza to, że możemy wyszukiwać osoby po nazwie, tytule, lokalizacji, numerze telefonu i innych danych, które pamiętamy. Wystarczy wpisać dane w polu wyszukiwania i nacisnąć Enter lub kliknąć przycisk strzałki, aby zobaczyć wyniki. Jednocześnie można przywrócić stary styl wyszukiwania (tylko po nazwie), wybierając opcję "Tylko nazwa" nad polem wyszukiwania.

  Outlook na Windows

  Aktualizacja obrazu profilowego z poziomu karty profilu

  Microsoft dodał nowy sposób na aktualizację naszego zdjęcia w Outlook. Teraz gdy otworzymy kartę własnego profilu, pod nazwą i tytułem ukaże się nowy link. Kliknij "Zaktualizuj swoje zdjęcie", aby przejść na stronę, na której możesz zmienić obraz powiązany ze swoim profilem.

  Outlook na Windows

  Warto dodać, że według raportów wersja 2111 jest pierwszą wersją Office, w której makra XLM (Excel 4.0) zostały domyślnie wyłączone ze względów bezpieczeństwa. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/slow

  Polecamy również w kategorii Outlook