Szybkie tworzenie zgrabnych linii i kształtów w OneNote

Szybkie tworzenie zgrabnych linii i kształtów w OneNote

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/16/2023, 2:00 PM

Liczba odsłon: 1323

Linie i kształty są wszędzie tam, gdzie używamy wprowadzania odręcznego do robienia notatek, uczestniczenia w burzy mózgów czy tworzenia zawartości w OneNote. Teraz, jeśli chcemy, aby były one zgrabne i proste, możemy je łatwo takimi uczynić w ułamku sekundy — nawet jeśli nasz rysunek odręczny jest koślawy. Odpowiada za to specjalny gest.

Aby tworzyć dokładniejsze linie i kształty, można teraz użyć gestu "Narysuj i Przytrzymaj". Po prostu narysuj linię, strzałkę lub kształt (na przykład okrąg, elipsę, trójkąt, kwadrat, prostokąt, romb, pięciokąt albo sześciokąt) jednym pociągnięciem, przytrzymaj pióro w miejscu przez kilka milisekund i obserwuj, jak narysowana zawartość staje się zgrabniejsza. Przytrzymując obiekt dalej, możesz wykonać przeciągnięcie, aby go obrócić lub zmienić jego rozmiar.

Narysuj i Przytrzymaj w OneNote

To jeszcze nie wszystko. Inną nową opcją jest skorzystanie ze skrótu klawiszowego, aby tworzyć odręcznie proste linie. Wciśnij klawisz Shift i zacznij rysować linię, a automatycznie będzie ona prosta — od miejsca początkowego, po Twój kursor. Dzięki temu nie potrzeba już kłopotać się linijką.

Wyżej wymienione funkcje są dostępne w OneNote w pakiecie Microsoft 365 — na razie tylko dla Office Insiderów w Beta Channel. Gest "Narysuj i Przytrzymaj" wymaga wersji 2212 (Build 15926.10000), natomiast skrót z klawiszem Shift — wersji 2212 (Build 15914.10000). Funkcje nie są dostępne w aplikacji OneNote for Windows 10.