Prostowanie pisma ręcznego w OneNote na Windows

Prostowanie pisma ręcznego w OneNote na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/17/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 424

Koślawe pismo to już nie problem! Microsoft wprowadza do OneNote kolejną funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji: prostowanie pisma odręcznego. Przekształca ono napisany odręcznie tekst, aby był bardziej zorganizowany wizualnie i spójny. Poprawia także czytelność tekstu w notatkach bez utraty Twojego stylu pisma, co może zwiększyć komfort czytania u osób, którym udostępniasz notes.

Jak to działa?

  1. W OneNote na Windows otwórz istniejący notes zawierający pismo odręczne lub wybierz kartę Rysuj i napisz coś na stronie za pomocą pióra.
  2. Zaznacz tekst poprzez wielokrotne stuknięcie lub za pomocą narzędzia Lasso, a następnie wybierz opcję Wyprostuj.
  3. Prostowanie pisma ręcznego w OneNote na Windows

Ta funkcja AI nie obsługuje prostowania indywidualnych słów, formuł, tabel, obrazów, elementów naniesionych zakreślaczem ani podkreśleń. Aktualnie obsługiwany jest tylko alfabet łaciński.

Prostowanie pisma odręcznego jest dostępne dla Microsoft 365 Insiderów w Beta Channel w OneNote na Windows (wersja 2404, build 17530.20000). Nie jest zaś dostępne w OneNote na Windows 10.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/enhance-your-inking-with-handwriting-straightening-in-onenote-on-windows

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia