Pionowy układ kart już dostępny w OneNote na Windows

Pionowy układ kart już dostępny w OneNote na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/30/2023, 2:32 PM

Liczba odsłon: 1490

Pionowy pasek kart to w wielu scenariuszach dobra alternatywa dla poziomego paska. Ten format przyjął się już w przeglądarce Microsoft Edge, ale od dawna sprawdza się również w innych aplikacjach. W przypadku OneNote na Windows był on na pierwszym miejscu wśród najbardziej wyczekiwanych funkcji. I oto już jest! Zgodnie z zapowiedzią nowy układ jest już dostępny dla Microsoft 365 Insiderów.

OneNote na Windows otrzymał nowy (choć znany z innych wersji aplikacji) sposób nawigacji po notesach, sekcjach i stronach. To dobre wieści dla użytkowników przyzwyczajonych do panelu kart po lewej stronie w OneNote dla sieci Web, OneNote dla komputerów Mac czy OneNote na iPada. Teraz ta opcja jest dostępna w desktopowym kliencie OneNote na Windows. Za pomocą kart pionowych możemy uzyskać doświadczenie podobne do tego z innych aplikacji i usług Microsoft 365, takich jak Outlook i Teams.

Pionowe karty w OneNote na Windows

Nowy układ kart jest opcjonalny (nadal można korzystać z układu poziomego i przełączać się w dowolnej chwili między układami). Aby przełączyć układ na pionowy:

  1. Kliknij zakładkę Widok, a następnie Układ kart.
  2. Zaznacz opcję Pionowe karty.
  3. Twoje notesy i strony pojawią się po lewej stronie.

Funkcjonalność jest dostępna jedynie w aplikacji desktopowej OneNote na Windows — nie zaś w OneNote dla Windows 10, który jest obecnie wycofywany i który zostanie wchłonięty przez tę pierwszą aplikację. Nie będzie on oferował takiej możliwości. Jako pierwsi dostęp do nowej funkcji otrzymali Office Insiderzy Microsoft 365 Insiderzy. Wymagana jest aktualizacja do wersji 2302 (Build 16124.20000) lub nowszej.