Outlook wprowadzony do domeny cloud.microsoft

Outlook wprowadzony do domeny cloud.microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/27/2023, 9:00 PM

Liczba odsłon: 329

7 miesięcy temu Microsoft ogłosił, że wszystkie aplikacje i usługi Microsoft 365 przechodzą na domenę cloud.microsoft, choć faktycznie nie wszystkie w tym samym czasie. Ma to uprościć organizację, jako że wcześniej wiele usług działało w wielu różnych domenach. Ostatnią z nich jest Outlook, ale nie we wszystkich wersjach.

Na chwilę obecną osobiste konta Outlook nadal przekierowywani są do domeny outlook.live.com. Z kolei użytkownicy Microsoft 365 dla firm, logujący się kontem Entra ID (Azure AD), kierowani są już do nowej domeny cloud.microsoft. Jest to częścią planu Microsoftu, który chciał pozbyć się dziesiątek (jeśli nie setek) domen dla usług z jednej rodziny. Gigant zdecydował się wszystko uprościć i przenieść uwierzytelniane, dostępne dla użytkownika aplikacje i usługi Microsoft 365 pod jeden, spójny URL.

domena cloud.microsoft

Skonsolidowanie tych wszystkich usług i aplikacji pod jedną domeną zdaniem Microsoftu przysłuży się klientom na kilka sposobów: uprości ogólne doświadczenie, zredukuje to złożoność list z zezwoleniami dla administratorów i poprawi integrację w całym ekosystemie M365.

Zostaje jeszcze pytanie, czemu nie domena microsoft.com. Otóż, jak wyjaśnia firma, domena ta hostuje różnorodne treści, w tym aplikacje SaaS, materiały marketingowe i e-commerce. Oddzielenie doświadczeń SaaS w określonej domenie ustanawia bezpieczną granicę i upraszcza administratorom zarządzanie punktami końcowymi. Korzystanie z dedykowanej domeny TLD, takiej jak .microsoft, zapewnia również korzyści, takie jak anti-spoofing i zapewnianie integralności.

Microsoft zaczął już wprowadzać zmiany. Istniejące linki i zakładki będą automatycznie przekierowywać do nowej domeny.

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-adds-outlook-to-cloud-microsoft-domain-for-its-services/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia