Nowy Outlook na Windows już publicznie dostępny dla Office Insiderów. Co nowego?

Nowy Outlook na Windows już publicznie dostępny dla Office Insiderów. Co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/18/2022, 2:07 PM

Liczba odsłon: 9170

One Outlook, od jakiegoś czasu dostępny nieoficjalnie, w końcu został wydany przez Microsoft w oficjalnej, wspieranej wersji. Wczesną wersję zapoznawczą nowego klienta poczty mogą już testować Office Insiderzy w Beta Channel. My przyjrzymy się dziś nowym funkcjom programu i oczywiście jego wyglądowi.

Wizją "ewolucji Outlooka" Microsoft dzielił się na konferencji Ignite 2020. Niedawno odpalił nowy Outlook na komputerach Mac w Beta Channel, a teraz udostępnia wersję poglądową na Windows. Została ona zaprojektowana, by uzyskać spójność między bazami kodu dla Windows i przeglądarek. Wersja ta posiada nowe inteligentne funkcje, takie jak przypomnienia o wiadomościach, @wzmiankowanie plików czy nowa tablica kalendarza, która w jednym widoku mieści kalendarz, e-mail i To Do. Dodatkowo dzięki składnikom Microsoft Loop możemy współpracować w Outlook i Teams bez wypadania z rytmu.

Jak to włączyć?

Jeśli używasz kompilacji Office Insider Beta Channel, kliknij przełącznik Wypróbuj nowy Outlook w prawym górnym rogu klasycznej aplikacji Outlook na Windows i postępuj zgodnie z wyświetlonymi instrukcjami. W razie potrzeby przełącznik można cofnąć na pozycję wyłączoną, by przywrócić klasyczną wersję.

Wypróbuj nowy Outlook

Składniki programu Microsoft Loop

Nowy Outlook wspomaga produktywność dzięki nowym inteligentnym funkcjom do współpracy. Składniki aplikacji Microsoft Loop pozwalają każdemu edytować i udostępniać swoje myśli, pozostając w swoim rytmie pracy oraz w używanej aplikacji — Outlook lub Teams. Komponenty te mogą być kopiowane i wklejane między wiadomościami Outlook i czatami Teams. Zawsze pozostają w synchronizacji, więc każdy może być na bieżąco, gdziekolwiek i kiedykolwiek je otwiera.

Nowy Outlook na Windows

Wyszukiwanie i dołączanie dokumentów poprzez @wzmiankowanie

Wyszukiwanie dokumentów, które chcesz dołączyć do wiadomości, może być nie lada wyzwaniem, jeśli nie pamiętasz, gdzie go zapisałeś. Nowy Outlook pozwala zaoszczędzić czas i zrobić to szybko. Od dłuższego czasu aplikacja pozwala @wzmiankować kogoś, by dodać go do odbiorców e-maila. Teraz można zrobić to samo z @plikami i @dokumentami, o ile są przechowywane w chmurze. Wystarczy wpisać @nazwapliku, a Outlook wyświetli opcje.

Nowy Outlook na Windows

Inteligentne przypomnienia o przeoczonych wiadomościach

Jeżeli przegapiłeś wiadomość, którą nowy Outlook dla Windows uzna za ważną, wówczas automatycznie Ci o tym przypomni i zapyta, czy potrzebujesz na nią odpowiedzieć. Przypomnienia o wiadomościach będą także przypięte na górze listy wiadomości w skrzynce odbiorczej do czasu, aż je odrzucisz.

Nowy Outlook na Windows

Korzystaj ze skrzynki jako listy programu To Do

Mój Dzień pomaga utrzymać płynność pracy, jednocześnie łącząc Cię z tym, co ważne. W nowych programach Outlook dla Windows i Mój Dzień możesz przeciągać i upuszczać wiadomości e-mail jako zadania do listy To Do, dzięki czemu możesz wrócić do nich w dogodnym momencie. Możesz nawet użyć aplikacji Mój Dzień, aby zarezerwować w kalendarzu czas na wykonanie tych zadań — po prostu przeciągnij i upuść zadanie w kalendarzu.

Nowy Outlook na Windows

Unikalny, osobisty widok kalendarza

Każdy ma swój unikalny styl, jeśli chodzi o produktywność, a układ kalendarza w nowym Outlooku może być tak unikalny, jak Ty. Tablica kalendarza pozwala organizować najważniejsze rzeczy i zarządzać nimi w pojedynczym widoku. Dodawaj kalendarze, pliki, listy To Do i cele — możliwości są nieograniczone.

Nowy Outlook na Windows

Zachowaj kontrolę nad miejscem i czasem w środowisku hybrydowym

Nowy Outlook to elastyczna przestrzeń robocza, którą możesz dostosować do swojego stylu pracy i która łączy Cię z platformą Microsoft 365. Po latach pracy hybrydowej i zdalnej dane Microsoftu pokazują, że fizyczne przestrzenie nadal mają znaczenie dla pracowników i menedżerów. Oznacza to, że ludzie muszą lepiej koordynować i rozumieć, w jaki sposób ich koledzy z zespołu wolą uczestniczyć w spotkaniach. RSVP w nowym Outlooku umożliwia zaznaczenie sposobu, w jaki planujesz uczestniczyć w spotkaniu — osobiście lub wirtualnie — dzięki czemu masz kontrolę nad czasem i miejscem.

Nowy Outlook na Windows

Przypinanie elementów, by łatwiej je kontrolować

Ludzie mają różne sposoby na kontrolowanie rzeczy. Niektórzy używają list lub umieszczają karteczki w fizycznych bądź wirtualnych przestrzeniach. Przypinanie pozwala "przykleić" e-maile na górze listy w skrzynce odbiorczej, by nie zniknęły w odmętach innych wiadomości. Wystarczy kliknąć ikonę pinezki obok nazwy wiadomości, aby ją przypiąć.

Nowy Outlook na Windows

Utrzymaj porządek w skrzynce dzięki funkcji Sweep

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie porządku w skrzynce jest usuwanie i priorytetyzowanie wiadomości. Nowy Outlook ma więcej reguł, które pomogą Ci zautomatyzować skrzynkę odbiorczą, a Sweep to prosty sposób na zrobienie tego. Sweep umożliwia zbiorcze przenoszenie wiadomości, a także stosowanie reguł do przyszłych wiadomości przychodzących. Usunąć wszystkie wiadomości od kogoś? Zachować tylko tę ostatnią wiadomość promocyjną? Nie ma problemu!

Nowy Outlook na Windows

Dostępność nowego Outlooka

Nowy Outlook dla Windows jest dostępny dla użytkowników w Beta Channel w wersji 2205 (Build 15225.20000) lub nowszej. Wersja zapoznawcza jest dostępna dla komercyjnych i edukacyjnych klientów Microsoft 365. W tej chwili nie są jeszcze wspierane niektóre funkcje, takie jak obsługa kont Microsoft (Outlook.com).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia