Nowe funkcje w Microsoft Teams

Nowe funkcje w Microsoft Teams

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 10/9/2023, 12:56 PM

Liczba odsłon: 452

Nowa aplikacja Microsoft Teams dla systemów Windows i Mac została oficjalnie uruchomiona w zeszłym tygodniu, ale moduł czatu otrzyma wkrótce jeszcze więcej funkcji.

Jedna z nich zostanie wdrożona w listopadzie i umożliwi użytkownikom szybkie przesyłanie wiadomości z jednego czatu do drugiego, korzystając z menu wyświetlanego prawym przyciskiem myszy. Do przesyłanej wiadomości będzie można dodać dodatkową treść, aby zapewnić odbiorcy kontekst i przejrzystość informacji. Wiadomości będzie można przekazywać w czatach prywatnych, jak i grupowych.

Kolejną nową funkcją, która zostanie wdrożona w październiku, będzie możliwość korzystania z niestandardowego tła. Dzięki technologii Microsoft Designer użytkownicy Teams będą mogli tworzyć atrakcyjne tła za pomocą sztucznej inteligencji i dodawać je do ogłoszeń w kanałach za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Wreszcie w listopadzie pojawi się nowa funkcja w Teams dla systemów Android i iOS. Nowa możliwość to szybkie przechwytywanie zawartości udostępnianej podczas spotkania w Teams na urządzeniu mobilnym i zapisywanie jej w galerii zdjęć lub udostępnianie w Teams czy też innych aplikacjach.

Microsoft Teams

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-365-roadmap-weekly-follow-meetings-in-outlook-forward-messages-in-teams-and-more