Microsoft zwalnia 1900 pracowników Activision Blizzard, ZeniMax i Xbox

Microsoft zwalnia 1900 pracowników Activision Blizzard, ZeniMax i Xbox

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/25/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 647

W ostatnich miesiącach i tygodniach mówi się o kryzysie w branży gier. Zarówno wielkie, jak i małe studia przeprowadzają zwolnienia pracowników i najwyraźniej nie ominęło to studiów należących do Microsoftu. Jak wynika z notatki Phila Spencera, Microsoft Gaming zwolni aż 1900 spośród 22 tysięcy pracowników. Jaki jest tego powód?

Minęło już trochę ponad 3 miesiące, odkąd zespoły Activision, Blizzard i King dołączyły do Microsoft. Wkraczając w 2024 rok, kierownictwo Microsoft Gaming i Activision Blizzard zobowiązało się do dostosowania strategii i planu wykonania do zrównoważonej struktury kosztów, która będzie wspierać całą naszą rozwijającą się działalność. Wspólnie ustaliliśmy priorytety, zidentyfikowaliśmy pokrywające się obszary się oraz zadbaliśmy o to, byśmy wszyscy byli zgodni co do najlepszych możliwości rozwoju.

W ramach tego procesu podjęliśmy bolesną decyzję o zmniejszeniu rozmiaru naszej gamingowej siły roboczej o około 1900 ról spośród 22 tys. osób w naszym zespole. Gaming Leadership Team i ja zobowiązaliśmy się nawigować przez ten proces tak przemyślnie, jak to możliwe. Wszystkie osoby bezpośrednio dotknięte tymi redukcjami odegrały ważną rolę w sukcesie zespołów Activision Blizzard, ZeniMax i Xbox i powinny być dumne ze wszystkiego, co tutaj osiągnęły. Jesteśmy wdzięczni za całą kreatywność, pasję i oddanie, które dały naszym grom, naszym graczom i naszym współpracownikom. Zapewnimy pełne wsparcie tym, których dotkną zmiany w okresie przejściowym, wliczając w to wypłatę świadczeń z tytułu odpraw zgodnie z lokalnymi przepisami prawa pracy. Osoby, na których stanowiska będzie to miało wpływ, zostaną powiadomione. Prosimy, abyście traktowali odchodzących współpracowników z szacunkiem i współczuciem zgodnym z naszymi wartościami.

Patrząc w przyszłość, będziemy dalej inwestować w obszarach, które będą rozwijać nasz biznes i wspierać naszą strategię dostarczania większej liczby gier większej liczbie graczy na całym świecie. Choć jest to trudny moment dla naszego zespołu, mam większą niż kiedykolwiek pewność co do waszej zdolności tworzenia i troszczenia się o gry, historie i światy, które łączą graczy.

— Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsoft

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-lays-off-1900-employees-from-activision-blizzard-zenimax-and-xbox/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia