Microsoft oficjalnie przywitał Bethesdę w rodzinie Xbox. Jakie są dalsze plany?

Microsoft oficjalnie przywitał Bethesdę w rodzinie Xbox. Jakie są dalsze plany?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/9/2021, 6:29 PM

Liczba odsłon: 2850

Wczoraj pisaliśmy o zielonym świetle, jakie Microsoft dostał od Komisji Europejskiej i SEC w sprawie przejęcia ZeniMax Media wraz z podległymi mu studiami, wliczając w to Bethesdę. Opiewające na zawrotną sumę 7,5 miliarda dolarów przejęcie zostało ogłoszone we wrześniu, ale dopiero dziś gigant może oficjalnie powitać nowe zespoły w Team Xbox. Nie chodzi jedynie o ich włączenie w szeregi Xbox Game Studios. Gigant od razu zabrał się do rzeczy i ujawnił dalsze plany, związane m.in. z Xbox Game Pass i... tytułami na wyłączność dla konsol Xbox i PC z Windows. Poniżej cytujemy pełny komunikat od szefa Xboksa, Phila Spencera.

Wydawca ikonicznych franczyz gamingowych rozszerzy zróżnicowane portfolio Xboksa na Xbox Game Pass

To ekscytujący dzień dla Xboksa. Dziś oficjalnie dopełniliśmy przejęcia ZeniMax Media, firmy-matki Bethesda Softworks. To zaszczyt przywitać osiem niezwykle utalentowanych studiów deweloperskich — Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios — wraz z ich pełnymi pasji, globalnymi społecznościami w rodzinie Xbox. Teraz, gdy wszystko jest oficjalne, możemy zacząć pracować wspólnie, aby dostarczać więcej świetnych gier dla każdego. Na każdym kroku prowadzącym do tego momentu byłem inspirowany i motywowany przez kreatywność, wglądy i podejście stawiające społeczność na pierwszym miejscu utalentowanych ludzi w Bethesda. Naszym celem jest dać tym zespołom najlepsze wsparcie, aby mogli pracować jak najlepiej, oraz uczyć się od nich, gdy będziemy dalej czynić z Xboksa platformę inkluzywną dla wszystkich graczy.

To kolejny krok w budowaniu wiodącego w branży, własnego zespołu studiów — zobowiązaniu, które powzięliśmy względem naszej społeczności Xbox. Dzięki dodaniu zespołów kreatywnych Bethesdy gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, PC i Game Pass będą najlepszym miejscem do doświadczania przyszłych gier Bethesdy, a niektóre z nowych tytułów w przyszłości będą ekskluzywne dla graczy na Xbox i PC.

Tak jak przekazywaliśmy w przeszłości, jest niezwykle ważne, by Bethesda dalej robiła gry tak, jak robiła to zawsze. Nie możemy się doczekać wspomagania zespołów kreatywnych Bethesdy, aby docierały do jeszcze większej liczby graczy na świecie, pomagając uczynić przyszłe gry Bethesdy największymi i najpopularniejszymi grami w jej historii. Xbox i Bethesda od dawna dzielą wspólną wizję przyszłości gamingu. Będąc zarówno fanami, jak i twórcami, Bethesda rozumie potencjał Xbox Game Pass.

Chcielibyśmy również uczcić życie i pamięć mojego bliskiego przyjaciela, Roberta A. Altmana, założyciela ZeniMax Media. Robert głęboko wierzył w moc gier i jesteśmy zaszczyceni, mogąc kontynuować jego pracę, łącząc siły z zespołami, które stworzył i którymi kierował przez wiele lat. Będę tęsknił za szansą bezpośredniej pracy z nim w przyszłości naszych połączonych zespołów, jednak wiem, że jego duch będzie żył w tej wspólnej pracy, którą robimy, i motywował nas do uczynienia tego partnerstwa wszystkim, co sobie wyobraził.

Dziękujemy wszystkim naszym graczom, którzy dołączyli do nas w tej niesamowitej przygodzie, oraz milionom fanów Bethesdy na całym świecie. Teraz, kiedy jesteśmy już jednym zespołem, możemy zacząć wspólną pracę nad nadchodzącą przyszłością. Jeszcze w tym roku będziemy mieli więcej do podzielenia się na ten temat. W międzyczasie, aby właściwie celebrować ten specjalny moment, wprowadzimy dodatkowe gry Bethesdy do Xbox Game Pass jeszcze w tym tygodniu. Oczekujcie dalszych szczegółów!

— Phil Spencer, Head of Xbox, Microsoft

Co ciekawe, Spencer nie potwierdził jednoznacznie, że wszystkie przyszłe gry Bethesdy (ale i pozostałych studiów) będą tytułami na wyłączność dla PC, Xboksa i chmury gamingowej. Właściwie użył on sformułowania "some new titles in the future that will be exclusive to Xbox and PC players", które pozostawia furtki otwarte na różne możliwości, również te, o których pisaliśmy we wczorajszym artykule. Tak czy inaczej sytuacja zacznie wyjaśniać się w tym roku. A póki co pierwsze korzyści gracze odczują już w tym miesiącu, kiedy do Xbox Game Pass trafią nowe gry Bethesdy. Oczywiście o tych wszystkich wydarzeniach dowiecie się wszystkiego na CentrumXP!