CEO Activision, Bobby Kotick, odchodzi z Microsoft

CEO Activision, Bobby Kotick, odchodzi z Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/21/2023, 10:30 PM

Liczba odsłon: 378

Po tym, jak Microsoft w październiku oficjalnie już przejął Activision Blizzard, zostało ujawnione, iż jego długoletni CEO Bobby Kotick zostanie na swoim stanowisku jeszcze przez kilka miesięcy, aby pomóc w tym przejściu. Teraz firma podaje, że ostatnim jego dniem w firmie będzie 29 grudnia. Xbox szykuje też inne zmiany na stanowiskach kierowniczych.

The Verge dotarł do wewnętrznego memo Microsoftu, który wysłał Phil Spencer, CEO Microsoft Gaming, ujawniając datę odejścia Koticka. W notatce czytamy:

Pod okiem Bobby'ego Activision Blizzard w wielu swoich inkarnacjach jest trwałym filarem gier wideo. Niezależnie od tego, czy jest to Call of Duty, World of Warcraft, Candy Crush Saga, czy jakakolwiek inna gra, jego zespoły stworzyły uwielbiane franczyzy i przez dekady bawiły setki milionów graczy. Chciałbym podziękować Bobby'emu – za jego nieoceniony wkład w tę branżę, partnerstwo przy finalizacji przejęcia Activision Blizzard i współpracę po zamknięciu – i życzę jemu oraz jego rodzinie wszystkiego najlepszego w następnym rozdziale.

Bobby Kotick także opublikował wiadomość pożegnalną na blogu Activision:

Czterdzieści lat później, gdy zbliża się mój ostatni dzień kierowania tą firmą, zdumiewam się, jak daleko utalentowani ludzie w naszej firmie dotarli, jeśli chodzi o wykorzystanie ogromnego potencjału gier. Przeobraziliście hobbystyczną formę rozrywki w najbardziej wciągające medium na świecie. Praca z wami przy zwiększaniu atrakcyjności gier była dla mnie życiowym przywilejem.

Phil Spencer dodał jeszcze, że zespół zarządzający Activision Publishing, Blizzard i King zostanie na swoich stanowiskach oraz że nie będzie zmian w strukturze tego, jak studia i jednostki biznesowe działają. Kierownictwo tych trzech działów Activision Blizzard będzie odpowiadać przed Mattem Bootym, który od niedawna zajmuje stanowisko President of Game Content and Studios w Microsoft. W jego osobnej notatce możemy przeczytać, że nową głową ZeniMax/Bethesda Studios jest Jill Braff.

W marcu 2024 roku z Microsoft odejdą kolejni menadżerowie Activision Blizzard, w tym Thomas Tippl, Vice Chairman. Inni odejdą w grudniu tego roku lub w styczniu przyszłego, wliczają w to Humama Sakhniniego, Vice Chairmana w Blizzard i King.

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://www.theverge.com/2023/12/20/24009129/microsoft-gaming-xbox-phil-spencer-bobby-kotick-activision-leadership-changes

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia