Larry Hryb w Unity, szef marketingu Xbox w Roblox

Larry Hryb w Unity, szef marketingu Xbox w Roblox

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/17/2024, 9:20 PM

Liczba odsłon: 179

Jedna z najbardziej znanych postaci z działu Xbox ma już nową posadę. Larry Hryb, który odszedł z Microsoft we wrześniu 2023 roku, ogłosił na Twitterze, że został zatrudniony w Unity. Z kolei Jerret West, który był szefem marketingu Xboksa od 2019 roku, pod koniec czerwca także opuści szeregi Microsoftu, aby przejść do Roblox.

Larry Hryb opublikował post na Twitterze/X, w którym pisze, że dołącza do zespołu Community w Unity, choć nie ujawnił, jakie dokładnie stanowisko obejmie. Z radością ogłaszam, że dołączam do zespołu Community w Unity! W oparciu o moją długą historię jako "developer advocate" w Xbox, jestem podekscytowany ponowną współpracą z deweloperami, wykorzystując naszą kolektywną kreatywność, aby kształtować przyszłość gamingu i doświadczeń w czasie rzeczywistym – czytamy w tweecie.

O odejściu kolejnego pracownika poinformował zaś Phil Spencer, CEO Microsof Gaming. Chodzi o Jerreta Westa, Chief Marketing Officera od końcówki 2019 roku. 30 czerwca ma on przejść do Roblox. To jego druga tura w Xboksie. Wcześniej zajmował się marketingiem przez 8 lat i odszedł w 2011 roku, by w następnych latach pracować jako szef marketingu w Netflix. W ostatnich latach brał czynny udział w promocji wydania Xbox Series X/S oraz Xbox Game Pass, a także chwalonego ostatnio 2024 Xbox Games Showcase.

Phil Spencer upublicznił e-maila, w którym zapowiada zmiany w marketingu Xboksa: Marketing gier będzie realizowany wewnątrz Studios, marketing Xboksa będzie realizowany wewnątrz zespołu Xbox, marketing międzynarodowy będzie realizowany wewnątrz Consumer Sales Org, a nasz scentralizowany zespół marketingu będzie odpowiadał przede mną.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-xbox-marketing-teams-will-get-a-big-revamp-as-its-leader-departs-for-roblox/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia