Alan Hartman nowym szefem Xbox Game Studios

Alan Hartman nowym szefem Xbox Game Studios

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 425

Kilka tygodni temu, po sfinalizowaniu przejęcia Activision Blizzard, Microsoft wprowadził zmiany na szczeblach menedżerskich swojego działu gamingowego. Wtedy to Mat Booty, poprzedni szef Xbox Game Studios, został promowany na stanowisko President: Game Content and Studios. Od tego czasu odpowiada on za wszystkie własne studia Microsoftu, w tym podległe pod Bethesda Softworks/ZeniMax Media.

Jednocześnie zrodziła się potrzeba obsadzenia stanowiska szefa Xbox Game Studios. W tym tygodniu zostało bez rozgłosu ujawnione, że tą osobą jest Alan Hartman, który opublikował komunikat na swoim profilu na LinkedIn. Pisze on w poście, że jest podekscytowany możliwością reprezentowania tak elitarnej grupy twórców gier w mojej nowej roli, kierującej Xbox Game Studios!

Alan Hartman

Alan Hartman kierował studiem deweloperów odpowiedzialnych za Forza Motorsport od 2005 roku, nadzorował wydania gry i zespół rozwijający silnik ForzaTech, współdzielony z deweloperem Forza Horizon — Playground Games — który użyje go w nadchodzącym reboocie Fable. Hartman będzie nadzorował nie tylko Turn 10 Studios, ale też 14 pozostałych studiów podległych Xbox Game Studios, wliczając w to 343 Industries, Compulsion Games, Ninja Theory czy Obsidian Entertainment.

Warto przypomnieć o jeszcze jednej ważnej zmianie w tym roku. Larry "Major Nelson" Hryb, ostatnio szef działu programowego Xbox Live, odszedł z Microsoft po 20 latach.

Źródło: https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/turn-10-studios-and-forza-boss-alan-hartman-is-the-new-head-of-xbox-game-studios

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia