Microsoft podał szczegółowy harmonogram wycofania starszego Outlooka

Microsoft podał szczegółowy harmonogram wycofania starszego Outlooka

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/8/2024, 5:47 PM

Liczba odsłon: 222

We wrześniu 2023 roku nowy Outlook stał się ogólnodostępny, niekoniecznie ku uciesze wszystkich. Część użytkowników krytykowała kwestie, takie jak prywatność, niepytanie użytkownika o zgodę czy sam interfejs aplikacji. Niezrażony tym Microsoft opublikował wytyczne dla firm i organizacji, w którym podał z grubsza ramy czasowe wprowadzania nowej wersji. Teraz wydawca przekazał bardziej szczegółowe dane.

W nowym poście w Microsoft 365 Message Center znalazło się więcej szczegółów dotyczących wycofania klasycznego Outlooka i zastąpienia go nowym klientem. O ile użytkownicy jeszcze nie przełączyli się na nową wersję, to proces zacznie się automatycznie w lipcu/sierpniu tego roku i potrwa do października. W komunikacie czytamy:

Począwszy od połowy lipca 2024 klasyczne klienty Outlooka zostaną wycofane, obejmując użytkowników z przestarzałymi wersjami na iOS, Androida, Mac oraz aplikacje Poczta i Kalendarz na Windows. Od połowy sierpnia przestarzałe przeglądarki otrzymają błąd w Outlook web. Użytkownicy muszą uaktualnić do najnowszych wersji, aby zachować funkcjonalność i wsparcie.

Od połowy lipca organizacje, które używają korzystające z domen typu vanity, których użytkownicy korzystają z następujących wersji klientów, doświadczą zaniku funkcjonalności:
 • Outlook na iOS – wersje przed 4.2411,
 • Outlook na Androida – wersje przed 4.2342,
 • Outlook na Mac – wersje przed 16.73
 • Aplikacje Poczta i Kalendarz na Windows
Zachęcamy użytkowników do przejścia na nowy Outlook dla Windows i uaktualnienie do najnowszej wersji Outlooka na iOS, Androida i Mac. Nasze trwające wysiłki rozwojowe i zaawansowane środki ochrony będą skupione na tych uaktualnionych platformach.

Od połowy sierpnia w Outlook dla sieci Web i Outlook.com, jeśli użytkownicy używają starej przeglądarki, otrzymają stronę z błędem i monit pozwalający uzyskać nowszą wersję przeglądarki, aby nadal używać Outlook dla sieci Web. [Dotyczy to przeglądarek:]
 • Internet Explorer
 • Microsoft Edge Legacy
 • Nowy Microsoft Edge
 • Chrome
 • Safari
 • Mozilla Firefox
 • Opera
Lżejsza wersja Outlooka dla sieci Web również zostanie wycofana.


— Microsoft

Gigant wyjaśnia też, że zmiany na iOS, Androidzie, Macu i w aplikacjach Poczta i Kalendarz będą stopniowo realizowane u klientów od połowy lipca do końca września, a w Outlook dla sieci Web – od połowy sierpnia do końca października. Po ich wprowadzeniu starsze wersje klienta Outlook przestaną być wspierane, a użytkownicy nie będą mogli wysyłać ani odbierać nowych e-maili.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://m365admin.handsontek.net/legacy-outlook-clients-retirement-plan/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia