Microsoft naprawił wyłączanie się dodatku Teams w Outlook

Microsoft naprawił wyłączanie się dodatku Teams w Outlook

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/4/2022, 4:00 PM

Liczba odsłon: 1618

Automatyczne wyłączanie się dodatku Teams w programie Outlook od lat było problemem, którego doświadczali niektórzy użytkownicy Microsoft 365. Twórcy programu ogłosili tymczasem, że wprowadzają aktualizację, aby to naprawić. Na czym dokładnie to polega?

Według części użytkowników na wstążce widoku kalendarza w Outlook brakuje dodatku Nowe spotkanie w aplikacji Teams ("Teams Meeting"), co uniemożliwia im planowanie spotkań Teams z poziomu Outlooka. Dodatek miał powodować wysypywanie się klienta poczty, dlatego został wyłączony. Problem wielokrotnie zgłaszali różni użytkownicy. Microsoft nie podał co prawda głównej przyczyny problemu, ale rozwiązał go we wrześniu. Gdy próbujesz utworzyć spotkanie Teams w programie Outlook Desktop, okazuje się, że brakuje tej opcji na wstążce — czytamy we wcześniejszym raporcie.

Spotkanie w aplikacji Microsoft Teams

W międzyczasie Microsoft sugerował zainstalowanie .Net 4.8 lub Webview2, ponieważ jej inżynierowie odkryli, że ta opcja działa w niektórych przypadkach. Microsoft zaoferował również sposób ominięcia problemu poprzez ręczne włączenie dodatku Teams w sekcji Plik > Opcje > Dodatki > Zarządzaj > Wyłączone elementy.

Tak czy inaczej procedura ta jest już zbędna, ponieważ problem został odgórnie naprawiony. Teams Product Team potwierdził, że poprawka tego błędu została wydana w wersji 1.5.00.28567 — czytamy na stronie pomocy technicznej. Aby sprawdzić wersję Teams, należy w prawym górnym rogu aplikacji kliknąć menu "...", a następnie Informacje > Wersja.