Microsoft Defender dla osób indywidualnych już ogólnodostępny

Microsoft Defender dla osób indywidualnych już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/17/2022, 6:39 PM

Liczba odsłon: 2099

Microsoft ogłosił dostępność nowej wersji swojego pakietu chroniącego: Microsoft Defender dla osób indywidualnych. W przeciwieństwie do podstawowego Defendera wersja ta jest oferowana jedynie dla subskrybentów Microsoft 365 Personal oraz Family i opiera się na rozwiązaniu chroniącym klasy korporacyjnej. Program jest dostępny nie tylko na Windows, ale też na macOS, iOS i Androida. Więcej szczegółów poniżej.

Dzisiejsze wyrafinowane cyberzagrożenia dotykają nie tylko małe firmy i wiele przedsiębiorstwa. Microsoft odnotowuje również zwiększoną liczbę ataków na indywidualne osoby. Według szacunków każdej sekundy dochodzi do 921 ataków na hasła. Ataki ransomware również dotykają użytkowników domowych. Z tych i innych względów ważne jest, by wzmocnić również naszą osobistą ochronę i zabezpieczyć całe nasze cyfrowe życie w domu i w pracy. Nowym proponowanym przez Microsoft rozwiązaniem jest Microsoft Defender dla osób indywidualnych, nowa aplikacja ochrony online dla subskrybentów Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family.

Microsoft Defender dla osób indywidualnych

Często w gospodarstwie domowym korzystamy z wielu urządzeń z różnymi systemami — Windows, iOS, Androidem czy macOS. Zabezpieczanie każdego z nich innym produktem może nie być najlepszym pomysłem. Jak wyjaśnia Microsoft:

Aby utrzymać dane w prywatności i urządzenia w bezpieczeństwie, ludzie zwykle włączają wiele produktów chroniących z rozsianym monitorowaniem bezpieczeństwa i zarządzeniem urządzeniami. Ta fragmentacja sprawia, że nadążanie za rosnącymi zagrożeniami online jest jeszcze trudniejsze.

Musimy doprowadzić do ewolucji naszych rozwiązań chroniących, aby sprostać unikalnym potrzebom klientów w domu i w pracy, łącząc istniejące technologie w nowy sposób. Dlatego też wprowadzamy Microsoft Defender dla osób indywidualnych. Jest on zbudowany na technologii Microsoft Defender for Endpoint, wykorzystując tę samą zaufaną ochronę, na której polegają przedsiębiorstwa. Dołącza on do naszego szerokiego zestawu produktów i usług chroniących jako nowy członek rodziny rozwiązań Microsoft Defender i rozszerza ochronę wbudowaną już w program Zabezpieczenia Windows.

— Vasu Jakkal, CVP w Security, Compliance, Identity, and Management, Microsoft

Microsoft Defender for individuals jest uproszczoną aplikacją ochrony online, która łączy wiele zabezpieczeń w pojedynczy pulpit nawigacyjny. Zapewnia ochronę urządzeń w sieci dla całej rodziny. Oferuje podpowiedzi i rekomendacje, aby wzmocnić ochronę jeszcze bardziej. Rozwiązanie to pozwala:

  • Zarządzać usługami chroniącymi rodzinę i przeglądać je z dowolnego miejsca za pomocą pojedynczego, łatwego w użyciu, centralnego pulpitu nawigacyjnego.
  • Przeglądać istniejące antywirusy (np. Norton czy McAfee). Defender rozpoznaje te zabezpieczenia na tablicy.
  • Rozszerzyć ochronę Windows na urządzenia z iOS, Androidem i macOS poprzez wieloplatformową ochronę przed malware.
  • Otrzymywać natychmiastowe alerty bezpieczeństwa, strategie rozwiązań i porady ekspertów.

Microsoft Defender dla osób indywidualnych jest już ogólnodostępny w pakietach Microsoft 365 Personal i Family.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia