Limit czasu uwierzytelniania w Outlook dla sieci Web zostanie zastąpiony

Limit czasu uwierzytelniania w Outlook dla sieci Web zostanie zastąpiony

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/30/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 335

Klienci komercyjni Microsoft 365 wkrótce będą musieli pożegnać się z funkcją dostępną od długiego czasu. Chodzi o limit czasu uwierzytelniania w oparciu o aktywność w aplikacji Outlook dla sieci Web (OWA). Zostanie ona zastąpiona przez funkcję limitu czasu bezczynności sesji. Czym one się różnią i kiedy zmiana wejdzie w życie?

Limit czasu uwierzytelniania w oparciu o aktywność (Activity-Based Authentication Timeout) w Outlook Web App pozwala administratorom ustawić interwał czasowy braku aktywności, po którym użytkownik jest automatycznie wylogowywany. Limit czasu nie obowiązuje, gdy użytkownik wybierze opcję "Nie wylogowuj mnie" podczas logowania do aplikacji OWA. W styczniu 2024 roku funkcja ta ma zostać wyłączona i zastąpiona przez limit czasu bezczynności sesji.

Limit czasu bezczynności sesji (Idle session timeout) to technologia wprowadzona do aplikacji webowych Microsoft 365 w czerwcu 2022 r. Pozwala ona administratorom utworzyć zasadę na poziomie całej organizacji, która określa czas nieaktywności, po którym użytownicy końcowi muszą ponownie wprowadzić dane uwierzytelniania, aby móc korzystać z aplikacji online. Dotyczy to aplikacji Word, Excel, Outlook, OneDrive, PowerPoint, Office.com, SharePoint i Microsoft 365 admin center.

Zasadniczo limit czasu bezczynności sesji oferuje tę samą funkcjonalność, co wycofywany limit czasu uwierzytelniania w oparciu o aktywność, plus można go zastosować nie tylko do Outlooka, ale i wielu innych aplikacji Microsoft 365 w przeglądarce. Można go ustawić już teraz w centrum administratora Microsoft 365.

Źródło: https://petri.com/outlook-on-the-web-activity-based-authentication-timeout/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia