Indeks dolny i indeks górny w OneNote na iPada

Indeks dolny i indeks górny w OneNote na iPada

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/7/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 578

Microsoft ogłosił dostępność nowej funkcjonalności, której wcześniej brakowało w OneNote na iPada. Podobnie jak na innych platformach, tak również tutaj aplikacja umożliwia już wstawianie indeksu górnego i dolnego w tekście. Jak to zrobić i dla kogo już ta funkcja jest dostępna?

Microsoft otrzymał feedback od użytkowników, którzy często korzystają z indeksów górnego i dolnego w innych programach i na innych platformach, dlatego chcieliby tej opcji również w OneNote na iPadzie. Prośby zostały wysłuchane i w najnowszej aktualizacji pojawiła się opcja wstawiania tych indeksów na zakładce Narzędzia główne. Pozwala to szybko i poprawnie wstawiać równania, znaki handlowe, przypisy, formuły i nie tylko. Jak to zrobić?

  1. Na karcie Narzędzia główne stuknij przycisk Więcej opcji formatowania i wybierz Przypis dolny lub Przypis górny.
  2. Indeks dolny i indeks górny w OneNote na iPada

  3. Możesz także skorzystać ze skrótów klawiszowych: Command + Shift + (+) dla indeksu górnego i Command + (+) dla indeksu dolnego.

Funkcjonalność jest już dostępna w OneNote na iPada dla Microsoft 365 Insiderów korzystających z wersji 2.75 (Build 23070301) lub nowszej. Ogólna dostępność planowana jest na sierpień 2023 r.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/superscript-and-subscript-in-onenote-for-ipad