Clipchamp już dostępny dla użytkowników edukacyjnych Microsoft 365

Clipchamp już dostępny dla użytkowników edukacyjnych Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/10/2024, 5:20 PM

Liczba odsłon: 125

Microsoft Clipchamp, przejęty przez giganta z Redmond w 2021 roku, to godny następca Windows Movie Makera, o lata świetlne wykraczający poza jego skąpe możliwości. Początkowo dostępny dla użytkowników konta Microsoft, od listopada 2023 mogą z niego korzystać również klienci komercyjni Microsoft 365. Ostatnią dodaną grupą odbiorców są klienci edukacyjni.

Według oficjalnej zapowiedzi z maja Clipchamp miał być dostępny dla użytkowników edukacyjnych od 23 czerwca. Nastąpiło to jednak po lekkiej obsuwie. Ogólną dostępność Microsoft ogłosił dopiero dziś. W poście na blogu czytamy:

Po udanym wydaniu Clipchampa do pracy i po dalszych innowacjach w Clipchamp dla użytkowników osobistych jesteśmy podekscytowani, uruchamiając Clipchamp dla edukacji. W dzisiejszym krajobrazie technologicznym skuteczna komunikacja jest najważniejsza. Clipchamp dla edukacji wyposaża nauczycieli i uczniów w możliwości wizualnego przekazywania idei, rozwijania kluczowych umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu zarówno w klasie, jak i w przyszłej karierze. Czy to tworząc edukacyjne wideo, prezentacje, czy projekty multimedialne, Clipchamp dostarcza kanwy, na których wyobraźnia może rozkwitać.

Jako oficjalny edytor wideo w Windows Clipchamp może być używany na urządzeniach z Windows 11 poprzez aplikację desktopową po wyszukaniu "Clipchamp" na pasku zadań lub w menu Start. W przypadku użytkowników Windows 10 aplikację można zainstalować z Microsoft Store. Dodatkowo możesz uzyskiwać dostęp do Clipchamp w przeglądarce na dowolnym komputerze desktopowym albo laptopie z zainstalowanym Google Chrome lub Microsoft Edge. Przyjazny dla użytkownika interfejs Clipchamp sprawia, że edytowanie wideo jest przystępne dla uczących się na wszystkich poziomach, i jest on dołączony do licencji Microsoft 365 dla edukacji A3 oraz A5, płynnie integrując się z narzędziami, takimi jak OneDrive, Microsoft Stream i aplikacje Office.

Mniej znane aplikacje Microsoft 365: Clipchamp

Microsoft Clipchamp pomoże uczniom rozwijać umiejętności przydatne w przyszłości, takie jak komunikacja, kreatywność i współpraca. Mogą z niego korzystać także nauczyciele. Dzięki przyjaznemu interfejsowi tworzenie i edytowanie wideo jest dostępne w zasadzie dla każdego. Próg wejścia jest o wiele niższy niż w przypadku mocno profesjonalnych, komercyjnych (ale też i darmowych) edytorów.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/clipchamp-for-microsoft-education-is-here-enhancing-learning/ba-p/4184950

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia