Blue: Synchronizacja zakładek w Internet Explorer 11

Blue: Synchronizacja zakładek w Internet Explorer 11

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/24/2013, 10:42 PM

Liczba odsłon: 5711

Nowa, nieoficjalna jeszcze, wersja przeglądarki Internet Explorer ma posiadać funkcje synchronizacji zakładek. Funkcja może być przydatna przede wszystkim dla użytkowników Windows Phone.

Dziś po południu informowaliśmy, że do sieci wyciekła testowa wersja Windows Blue, która być może oficjalnie pojawi się jeszcze tym roku. Blue ma być bardzo dużym zestawem aktualizacji dla systemu Windows 8 i chociaż jest to wczesna wersja testowa, już można zauważyć kilka istotnych zmian.

Jedną z tych zmian jest obecność jedenastej wersji przeglądarki Internet Explorer. Nie wiadomo jeszcze czy ta wersja zostanie ostatecznie wprowadzona w Windows Blue, ponieważ Microsoft nic oficjalnie o niej nie mówi. Według tego, co można zobaczyć na poniższym obrazku, IE 11 w interfejsie Modern UI ma posiadać funkcje synchronizacji zakładek. Nie jest to nowość wśród przeglądarek, ponieważ wcześniej była ona dostępna w programach Google Chrome i Apple Safari.

Na czym polega taka synchronizacja? W przypadku logowania się do systemu Windows 8 za pośrednictwem konta Microsoft, zakładki będą synchronizowane z kontem i będą mogły zostać przywrócone na innym urządzeniu po zalogowaniu się na to samo konto. Funkcja będzie przydatna szczególnie dla tych użytkowników, którzy korzystają z Windows 8 na komputerze lub laptopie i Windows Phone 8 na telefonie komórkowym. Jeżeli nowa wersja Internet Explorer trafi jednocześnie na oba systemy, a według zapowiedzi tak ma się stać, praca na kilku lub kilkunastu zakładkach będzie mogła być bez problemu kontynuowana.

Oprócz tego należy spodziewać, że w Internet Explorer 11 zostaną poprawione błędy znane z poprzedniej wersji i być może swoją funkcjonalnością jeszcze bardziej zbliży się do Mozilli Firefox i Google Chrome.