Automatyczne tłumaczenie dokumentów Word oddane do użytku Insiderom

Automatyczne tłumaczenie dokumentów Word oddane do użytku Insiderom

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/8/2017, 12:22 AM

Liczba odsłon: 12735

Office Insiderzy mogą już zacząć testować funkcję Word Translator. Jest to nowa, inteligentna usługa Office, która umożliwia tłumaczenie całych dokumentów lub zaznaczonych fragmentów (słowa/wyrażenia/zdania) bezpośrednio w programie Word i z zachowaniem oryginalnego układu dokumentu.

Word Translator jest obecnie dostępny dla subskrybentów Office 365 w wersji 1710 (Build 8613.1000). Kompilacja ta jest dopiero udostępniana Insiderom z pierścienia Fast, więc dostęp do tłumacza nie musi być natychmiastowo obecny. Jak to działa? Microsoft przedstawia dwa podstawowe scenariusze. Pierwszym z nich jest tłumaczenie dokumentu. Na wstążce przechodzimy do karty Recenzja i klikamy przycisk Przetłumacz, a następnie Przetłumacz dokument. Najpierw zostanie wyświetlony monit z prośbą o potwierdzenie języka docelowego, który zostanie zapamiętany dla przyszłych tłumaczeń. Po wykonaniu tłumaczenia zostanie utworzyna i otwarta nowa przetłumaczona kopia dokumentu.

Word Translator

Drugim scenariuszem jest tłumaczenie zaznaczonych fragmentów. Zaznaczamy tekst, który chcemy przetłumaczyć (może to być słowo, fraza, zdanie lub akapit), klikamy go prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybieramy polecenie Przetłumacz. Z prawej strony okna otworzy się panel z zaznaczonym fragmentem i sugerowanym tłumaczeniem. Jeśli odpowiada nam ono, możemy kliknąć przycisk Wstaw, a wówczas oryginalny fragment w dokumencie zostanie podmieniony.

Word Translator

Twórcy funkcji współpracują z zespołem odpowiedzialnym za Microsoft Translator. Obecnie obsługiwanych jest 60 języków, w tym 11 z nich obsługiwanych jest przez technologię translatorską sieci neuronowych (NN). Należy zaznaczyć, że opisywana funkcja zastępuje starszą funkcję tłumaczenia w Word.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia