Asus ROG Raikiri Pro - nowy kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

Asus ROG Raikiri Pro - nowy kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/5/2023, 4:00 PM

Liczba odsłon: 1772

Na tegorocznym evencie sprzętowym CES 2023 Asus zaprezentował nowy kontroler Xboksa o nazwie Raikiri Pro. Urządzenie ma wbudowany 1,3-calowy ekran OLED nad przyciskiem Xbox, na którym można wyświetlać tekst lub animowane tapety (podobnie jak Duke od Hyperkin), zmieniać profile czy sprawdzać status baterii, mikrofonu i Bluetooth.

Co więcej, Raikiri Pro posiada 2 małe przyciski na górze kontrolera, które pozwalają przełączać się między profilami w dowolnej chwili. Są też blokady triggerów, 4 programowalne przyciski tylne i okrągły D-pad. Można nawet użyć aplikacji Armoury Crate na PC, aby zmienić mapowanie przycisków i dostosować czułość joysticka, tryby wyzwalania i martwe strefy. Przyciski można zaprogramować np. jako hotkey'e poleceń w grach.

Asus ROG Raikiri Pro - kontroler Xbox z wyświetlaczem OLED

Kontroler wyróżnia też łączność "tri-mode", co oznacza możliwość połączenia przez USB-C, tryb RF 2.4GHz o niskiej latencji oraz oczywiście Bluetooth. Jeśli jednak chodzi o USB-C, ten sposób łączenia działa tylko z Xbox Series X/S. Inne ważne cechy to immersyjny dźwięk ESS DAC, gniazdo jack 3,5 mm i przycisk wyciszania.

ROG Raikiri Pro PC Controller promowany jest jako idealny kontroler do gamingu zarówno na PC, jak i next-genowych konsolach Xbox, dla których posiada oficjalny certyfikat "Designed for Xbox". Producent nie podał jeszcze ceny, natomiast premierę przewiduje się na 2. kwartał 2023 roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia