Wyciekły zdjęcia białego Xbox Series X bez napędu

Wyciekły zdjęcia białego Xbox Series X bez napędu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/28/2024, 6:00 PM

Liczba odsłon: 331

W ubiegłym roku pojawiły się pogłoski, że Microsoft planuje wypuścić nową konsolę. Miałby to być biały wariant Xbox Series X pozbawiony napędu – podobnie jak Xbox Series S. Portalowi eXputer udało się uzyskać dostęp do zdjęć mających przedstawiać ten model, który prawdopodobnie trafi na półki sklepowe tego lata.

Zdjęcia produktu przesłane redakcji eXputer e-mailem nie są najwyższej jakości i może być to zabieg celowy (zamaskowanie ich pochodzenia). Ilustrują one jednak główny zamysł projektantów. Przede wszystkim jest to brak napędu optycznego z przodu lub z tyłu i oczywiście biały kolor obudowy. Jeśli chodzi o peryferia i porty, to praktycznie nic się nie zmieniło w stosunku do modelu podstawowego.

Wyciekły zdjęcia białego Xbox Series X bez napędu

Biała wersja konsoli otrzyma prawdopodobnie ulepszony radiator, lecz poza tym nie będzie znaczących zmian w designie. Oczekuje się też, że będzie sprzedawana po niższej cenie niż wersja z napędem. Xbox Series X kosztuje teraz 499 dolarów w USA i 1995-2599 zł w Polsce.

Wydanie takiej konsoli nie przesądza o przyszłym formacie gier. Mimo rosnącego udziału dystrybucji cyfrowej Phil Spencer z Xbox powiedział ostatnio, że bieżąca strategia firmy nie opiera się na ludziach przechodzących [na model] all-digital. Z drugiej strony tańsza konsola w wersji digital-only jest pewnym ukłonem w stronę tego trendu.

Źródło: https://exputer.com/news/xbox/white-digital-xbox-series-x-photos/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia