Xbox Series X w wersji bez napędu?

Xbox Series X w wersji bez napędu?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/7/2023, 9:28 PM

Liczba odsłon: 304

Obecna generacja konsol Xbox różni się pod względem dostępności napędu optycznego. Xbox Series X ten napęd posiada, a Xbox Series S jest konsolą w pełni cyfrową. Mocniejszy i droższy model wyposażono w odtwarzacz dysków Blu-ray z możliwością odtwarzania wideo w 4K. A gdyby tak połączyć najwyższą moc z brakiem napędu, by uzyskać niższą cenę?

Jeśli wierzyć pogłoskom, o których mowa była w XboxEra Podcast, Microsoft może pracować nad nową wersją Xbox Series X bez napędu. W odcinku 171 podcastu (czas 2:05:27) współprowadzący Nick Baker wyznał, że słyszał z kilku źródeł, że Microsoft zastanawia się nad "digital-only" Series X, a więc bez napędu optycznego. Nie podał jednak więcej szczegółów, w tym kiedy taki wariant mógłby trafić do sprzedaży. Prawdopodobnie byłby on również mniejszy od obecnej wersji Series X.

Baker wyjawił też, że zespół Xbox ma plany związane z innym sprzętem w 2025 roku. Tu również brak szczegółów. To nie pierwsze doniesienie tego typu. W 2021 roku Microsoft potwierdził, że pracuje nad "stickiem" o nazwie Keystone do stremowania gier na TV, który umożliwiłby granie w gry Xbox i PC w chmurze.

W zeszłym roku firma stwierdziła, że postanowiła odejść od obecnej iteracji urządzenia Keystone. Nawet po tym obwieszczeniu prototyp Keystone był widziany w tle na zdjęciach szefa Xbox, Phila Spencera, jeszcze w październiku 2022 r. Możliwe, że taki produkt może być jednym z tych innych urządzeń, o których wspomniał Baker.

Źródło: https://www.neowin.net/news/new-rumor-claims-microsoft-could-launch-a-disc-free-xbox-series-x-console/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia