Następna generacja Xbox w 2028 roku. Znamy już plany

Następna generacja Xbox w 2028 roku. Znamy już plany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/19/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 277

Do Sieci wyciekła treść dokumentów sądowych Microsoftu, które wiele mówią o planach względem Xboksa. Firma pracuje m.in. nad Xbox Series X w wersji All-Digital oraz nowym kontrolerem. W planach jest także kolejna generacja konsoli, która trafi na rynek prawdopodobnie w 2028 roku.

Jak wynika z wewnętrznego dokumentu Microsoftu, następna generacja Xboksa to nie tylko następna generacja konsoli, ale też całego ekosystemu. Microsoft zamierza stworzyć architekturę cloud-to-edge, która pozwoli graczom korzystać z mocy zarówno klienta, jak i chmury. Gigant będzie używał AI i ML, aby ulepszyć wydajność, rozwój gier i operacje.

Następna generacja Xbox w 2028 roku

Nasza wizja: Rozwinąć następną generację hybrydowej platformy gamingowej, zdolnej wykorzystać połączoną moc klienta i chmury, aby zapewnić głębszą immersję i całkowicie nową klasę doświadczeń gry. Zoptymalizowani do gier w czasie rzeczywistym i twórców, umożliwimy nowe poziomy wydajności ponad możliwościami samego sprzętu klienta — czytamy na slajdzie.

Microsoft rozważa zarówno x86, jak i ARM jako architekturę nowej konsoli. W planach są też innowacje graficzne, takie jak:

  • DirectX Raytracing następnej generacji
  • Dynamic Global Illumination
  • Micropolygon Rendering Optimizations
  • ML Based Super Resolution
  • Extensibility Model dla szybszej iteracji i innowacji

Następna generacja Xbox w 2028 roku

Część z tych nowych technologii AI, ML, chmurowych i nie tylko ma już swoje ustanowione projekty w Microsoft Gaming. Większość jednak dopiero jest na etapie badań i prototypów, a kilka to dopiero pomysły.

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-next-gen-xbox-plans-leaked-2028/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia