Aplikacje Modern UI będą działać szybciej

Aplikacje Modern UI będą działać szybciej

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/14/2013, 9:40 PM

Liczba odsłon: 3273

Microsoft pracuje nad zwiększeniem szybkości działania aplikacji z interfejsem Modern UI. Pracę mają być w zaawansowanej fazie, ale nie wiadomo kiedy projekt zostanie oficjalnie ogłoszony i jak będzie wyglądał sam proces.

Metoda zwiększenia szybkości programów ma nazywać się 'Project N'. Microsoft podczas ostatniej konferencji w Nowym Jorku przedstawił działanie projektu na przykładzie dwóch tabletów Surface 2. Na obu urządzeniach włączone zostały aplikacje Fresh Paint. Na jednym tablecie Frash Paint działał w standardowej wersji, na drugim program został uruchomiony ze wspomaganiem 'Project N', które dodaje dodatkowy kod .NET do natywnego kodu aplikacji. W rezultacie Fresh Paint z kodem 'Project N' uruchomił się i pracował znacznie szybciej niż zwykła wersja. Niestety nie ma jakiegokolwiek filmu przedstawiającego porównanie.

Nie jest jeszcze jasne w jaki sposób aplikacje miałyby być przyspieszane. Można jedynie spekulować, że albo deweloperzy najpierw będą zgłaszać swoje programy do Windows Store, a następnie implementacja kodu 'Project N' nastąpi automatycznie, albo firma udostępni kod deweloperom i od nich będzie zależało czy chcą z niego skorzystać czy też nie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia