Aplikacja Office Sway z rozszerzonym zagnieżdzaniem

Aplikacja Office Sway z rozszerzonym zagnieżdzaniem

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/31/2015, 4:27 PM

Liczba odsłon: 2507

Office Sway to niedawno powstałe narzędzie, które pozwala tworzyć prezentacje w formie 'historii'. Pod względem niektórych możliwości przewyższa w tym 'tradycyjnego' PowerPointa. Apka została po raz pierwszy udostępniona publicznie jako Preview w październiku 2014 r. W międzyczasie ukazała się też wersja na iPhone'a. Sway ciągle się rozwija, a o wybranych nowościach pisaliśmy już kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy.

Pierwsza poglądowa wersja Sway oferowała podstawowe możliwości kreowania prezentacji w sposób "wykraczający poza tradycyjne spojrzenie na dokument." W grudniu twórcy apki zaimplementowali w niej dostęp do silnika Bing, dzięki czemu łatwiejsze stało się wyszukiwanie i dodawanie grafiki, również biorąc pod uwagę jej prawa licencyjne. Najnowsza aktualizacja wnosi wsparcie dla większej liczby serwisów, które mogą stanowić cenne źródło materiałów do naszych prezentacji.

Sway

Office Sway pozwoli teraz zagnieżdżać pliki multimedialne, pochodzące także z innych niż Bing źródeł. Wspierane źródła to m. in. Vimeo, Vine, Youtube, Flickr, czy SoundCloud.W naszej prezentacji możemy teraz umieścić pliki wideo, obrazy, nagrania audio, mapy, wykresy czy innego typu dokumenty - wykresy Excel, slajdy PowerPoint czy nawet treści z plików PDF. Ich źródłem może być zarówno nasz własny dysk twardy, jak i dysk w chmurze OneDrive. Sway potrafi też importować treści ze starszych typów plików Office, jak choćby .ppt czy .doc.

Jak donosi zespół Office, zmienił się także sposób pracy z interfejsem aplikacji. Dotyczy to procesu organizowania tekstu i grafik. Układ połączonych kart nie jest już obligatoryjny. Poszczególne slajdy można odłączać i edytować niezależnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia