Aplikacja Muzyka również zaktualizowana

Aplikacja Muzyka również zaktualizowana

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/26/2013, 2:12 PM

Liczba odsłon: 3320

Po aktualizacji podstawowych programów Modern UI zmian doczekała się również aplikacja Muzyka, która do tej zbierała krytyczne oceny. Całość, po zmianach w działaniu programu i nowych funkcjach, prezentuje się znacznie lepiej.

Od chwili premiery Windows 8 i Windows RT użytkownicy tych systemów nie byli w pełni zadowoleni z funkcjonalności standardowych programów interfejsu Modern UI. Dzisiaj rozpoczął się proces aktualizacji aplikacji Poczta, Kalendarz i Kontakty, które otrzymały dużą ilość nowych funkcji. Jednak użytkownicy najbardziej skarżyli się na działanie programu Muzyka, jego niestabilność, brak intuicyjności i brak funkcji znanych z innych odtwarzaczy muzyki.

Aktualizacja wnosi do programu kilka ważnych rzeczy. Najważniejszą zmianą jest oddzielenie regulatora głośności programu od regulatora systemowego. Microsoft zdecydował się też na przeprojektowanie interfejsu, przez co przeglądanie bibliotek jest znacznie łatwiejsze. Aplikacja umożliwia teraz dodawanie do biblioteki muzyki ze wszystkich dostępnych urządzeń oraz zapisywanie muzyki w chmurze, a potem uzyskanie do niej dostępu przez konto Xbox Live.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia