Anniversary Update dotarł na 77% PC z Windows 10

Anniversary Update dotarł na 77% PC z Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2016, 6:05 PM

Liczba odsłon: 2516

AdDuplex udostępnił najświeższe statystyki, dotyczące użytkowania systemów Windows na całym świecie. Firma znana jest z monitorowania danych poprzez rozległą sieć reklam. Każdego miesiąca zamieszczany jest raport z 24-godzinnego okresu badania - teraz był to 19 października. Dowiemy się, jak wyglądają udziały systemów mobilnych, poszczególnych wydań Windows Phone i Windows 10 Mobile, a także jak przebiega adaptacja Anniversary Update wśród użytkowników PC.

Zaczniemy od wykresu, przedstawiającego udziały poszczególnych wydań systemów mobilnych Microsoft. Ciągle wiodący udział ma Windows Phone 8.1 (78,2%), a drugi na liście jest Windows 10 Mobile (13,7%). Niewielka część użytkowników pozostała przy Windows Phone 8.0 (6,%), nie dokonując aktualizacji, zaś systemy Windows Phone 7.x mają udział rzędu 2,1%. Zgodnie z prognozami AdDuplex udział Windows 10 Mobile nie zmienił się specjalnie - w badaniu z 20 września wynosił on równe 14%.

Teraz kolej na wersje Windows 10 Mobile. Ponad 90% użytkowników tego systemu korzysta już z wydania 1607 (Anniversary Update) lub nowszego. Mowa o kompilacjach z gałęzi Redstone 2, które można pozyskać w programie Windows Insider. Z wydania listopadowego (1511) korzysta zaś prawie co dziesiąty użytkownik. Warto to zestawić z danymi z ostatnich dwóch miesięcy, kiedy to Anniversary Update znajdował się odpowiednio na 52,4% i 82,4% smartfonów z W10M.

Czas na segment PC i zestawienie dominujących wydań Windows 10. Wygląda na to, że Anniversary Update stał się wreszcie szeroko rozpowszechniony i wkrótce wskaźnikiem adaptacji dogoni wydanie mobilne. Pod tym względem rocznicowa aktualizacja pobiła blisko dwukrotnie swój udział z zeszłego miesiąca (z 34,5% na 76,6%). Z listopadowych kompilacji korzysta prawie co piąty użytkownik Windows 10, a z podstawowej wersji z lipca 2015 roku - mniej niż co dwudziesty. Użytkowników testujących wydania z gałęzi Redstone 2 w ramach programu Windows Insider jest obecnie 0,7%.

Pokaz slajdów autorstwa AdDuplex możecie prześledzić na portalu Slideshare.net. Są tam też dodatkowe informacje o producentach smartfonów i komputerów PC, które jednak nie wyróżniają się na tle danych z poprzednich miesięcy.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia