Amerykańskie wojsko przechodzi na Vistę

Amerykańskie wojsko przechodzi na Vistę

Autor: Piotr Szymborski

Opublikowano: 5/23/2009, 1:52 PM

Liczba odsłon: 5246

Kiedy Microsoft z wielką pompą zapowiada odsłonę swojej najnowszej wersji systemu, Armia Stanów Zjednoczonych deklaruje iż przesiądzie się na... Vistę.

Wojsko planuje do końca tego roku zaktualizować, bagatela 700 tys. komputerów. Wraz z nowym systemem do armii trafią również pakiety Office 2007. Decyzja ta uzasadniania jest głównie względami bezpieczeństwa. W raporcie stworzonym w ramach projektu o nazwie The Army Golden Master można przeczytać iż aplikacje w Viście są lepiej zabezpieczone, a narażenie na ataki hakerów znacznie zminimalizowane. Program The Army Golden Master, został powołany w celu standaryzacji oprogramowania używanego przez armię i podniesienia poziomu zabezpieczeń informatycznych w wojsku. Duży nacisk kładziono na to aby przejście z Windows XP, który jest zainstalowany w większości komputerów, przebiegło jak najmniej odczuwalnie. Przede wszystkim sprawdzano czy wszystkie programy z XP będą kompatybilne z Vistą.

Żołnierze zostaną przeszkoleni z zakresu obsługi nowego systemu, a dla tych, którzy nie mieli wcześniej z nim styczności, stworzono specjalny, internetowy kurs. Aktualnie migracji dokonano na 13% komputerów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia