Alt+Tab uwzględni funkcję Kart w Redstone 5

Alt+Tab uwzględni funkcję Kart w Redstone 5

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/14/2018, 9:37 AM

Liczba odsłon: 1224

Skrót Alt+Tab funkcjonuje w systemie Windows od samych jego początków i umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy otwartymi oknami. Do tej pory działało to niezmiennie przez wszystkie kolejne wersje systemu, lecz teraz nadeszła zmiana, która wymusi niejako przekształcenie również tego dotychczas stałego elementu. Chodzi oczywiście o nadchodzące w Redstone 5 Karty, czyli Sets.

Windows Sets Alt+Tab

Skrót Alt+Tab działać teraz będzie na bardzo podobnej zasadzie jak dotychczas, z tym że uwzględni obecność Kart, gdzie każda z nich będzie zajmować osobne miejsce w oknie Przełączania aplikacji. Jeśli posiadamy kilka okien, z kilkoma otwartymi kartami w każdym z nich, to skrót Alt+Tab pokaże nam wszystkie karty we wszystkich oknach w postaci małych miniaturek. Dotyczy to oczywiście również kart w przeglądarce Edge - każda otwarta strona pojawi się w podglądzie. Oczywiście funkcja Sets działa jedynie z przeglądarką Edge. Funkcji tej nie uświadczymy ani w Chrome, ani w Firefoxie czy Operze.

Windows Sets Alt+Tab

Jest to zrozumiałe, bo wyraźnie widać, że Microsoft chce, aby funkcja była obecna wyłącznie w Edge. Poza tym wymienione przeglądarki posiadają swój własny system Kart, który uniemożliwia proste zastosowanie Sets w tym przypadku. Możliwe, że gdy Sets zdobędzie popularność, w przyszłości Google, Mozilla i Opera dogadają się z Microsoftem i zaimplementują funkcję również w swych przeglądarkach.

Karty są jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i dodawanie takich małych, acz kluczowych funkcji jest na tym etapie normą. W pełnej krasie powinniśmy Sets poznać już jesienią, kiedy to premierę będzie mieć kolejna duża aktualizacja znana obecnie pod nazwą Redstone 5. Sets będą dopełnieniem wprowadzonego w April 2018 Update Windows Timeline i razem z nim zrewolucjonizują sposób korzystania z systemu Windows. Przynajmniej w założeniu, bo o prawdziwej funkcjonalności i praktyczności tych funkcji będziemy mogli się wypowiedzieć dopiero po jakimś czasie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia