Aktualność usług i bezpieczeństwo dzięki Microsoft Managed Desktop

Aktualność usług i bezpieczeństwo dzięki Microsoft Managed Desktop

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/18/2018, 3:48 PM

Liczba odsłon: 753

Dzisiaj Microsoft ogłosił uruchomienie nowej usługi o nazwie Managed Desktop Service, która ma pełnić funkcję nadzorczą nad usługami leżącymi w rękach klientów korporacyjnych giganta. Ma to zapewnić wyjątkowe bezpieczeństwo i aktualność wszystkich usług. MMD łączy wszystkie zalety Microsoft 365 Enterprise, urządzenia jako usługi (device as a service) oraz zarządzania nimi w chmurze Microsoft.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, Microsoft jest w stanie za pośrednictwem MMD szybko ocenić, które urządzenia w sieci MMD są gotowe do aktualizacji funkcji oraz identyfikować potencjalne problemy z aktualizacją. To daje klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dane ich firmy leżą w dobrych rękach. Jednocześnie mogą się oni skupić na realnym działaniu, a funkcjonowanie i bezpieczeństwo sieci mogą zostawić gigantowi, który za pośrednictwem MMD sprawuje nad wszystkim piecze.

Managed Desktop Service ma zmienić sposób myślenia o zarządzaniu IT w przedsiębiorstwach, zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych. Microsoft pracuje już między innymi z Lloyds Banking Group nad wdrożeniem MMD. Obecnie usługa ta dostępna jest w ograniczonym zakresie w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej połowie roku 2019 ma się pojawić dodatkowo w Kanadzie, Australii oraz Nowej Zelandii. Następne kraje dołączą do tego grona w drugiej połowie przyszłego roku.

Microsoft pilnuje, by jego usługi komercyjne i korporacyjne stały na najwyższym możliwym poziomie i dzięki temu jest on obecnie jednym z liderów tego sektora, również w Polsce. Wprowadzenie takich usług jak MMD jest kolejnym krokiem ku ewolucji oferty giganta, która staje się coraz bardziej inteligenta i wszechstronna. Więcej na temat Managed Desktop Service można przeczytać na stronie Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia