Aktualizuj albo żegnaj. To już koniec klasycznego Skype

Aktualizuj albo żegnaj. To już koniec klasycznego Skype

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/2/2019, 3:48 PM

Liczba odsłon: 4338

W zeszłym roku niemałe kontrowersje wśród fanów Skype wywołała aktualizacja do wersji 8. Początkowo była ona przesadnie uproszczona i wybrakowana, ale na fali krytyki Microsoft zobowiązał się nadrobić te straty i pozwolił pożyć klasycznemu Skype nieco dłużej. Nie było ustalone, do kiedy dokładnie to przedłużone wsparcie potrwa, ale najwyraźniej użytkownicy dowiedzą się tego dziś, odpalając Skype w wersji 7.4.

Od wspomnianych wydarzeń minęło wiele miesięcy i Microsoft rzeczywiście doprowadził Skype 8 do porządku, choć i te zmiany nie zadowoliły wszystkich. Tak czy inaczej użytkownicy "klasycznej" wersji komunikatora nie mają już specjalnego wyboru. Jeśli uruchomią oni dziś tę starszą wersję, przed oczami ukaże im się taki oto komunikat:

Skype

Jak widać, opcje są tylko dwie: aktualizacja albo wyłączenie aplikacji. Oznacza to również, że nie sposób już korzystać ze Skype w wersji starszej niż 7.36.0.101. Co więcej, wersji tej nie pobierzemy również z żadnej strony Microsoftu. Zostają nam co najwyżej źródła zewnętrzne (przy ewentualnym pobraniu należy zwrócić uwagę na reputację danej strony).

Dla wielu użytkowników Skype 7 pozostaje jeśli nie najlepszą wersją Skype, to przynajmniej lepszą od wersji 8. Ta wprawdzie pod większością względów nie ustępuje poprzedniczce, ale głównie w Windows 10. Starsze wersje systemu nie mają odtąd dostępu do niektórych funkcji, takich jak choćby widok podzielony.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia