5-calowa Lumia z Windows 10 już w fazie testów?

5-calowa Lumia z Windows 10 już w fazie testów?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/19/2014, 3:55 PM

Liczba odsłon: 1806

Chiński portal WPDang, który zasłynął już z potwierdzalnych wycieków, opublikował nowe zdjęcia, przedstawiające - jak można sądzić - nadchodzącą, 5-calową Lumię. Smartfon pozbawiony jest jakiegokolwiek logo producenta, jednak przycisk Windows pod ekranem sugeruje dość jasno, z czym mamy do czynienia.

Na poniższych zdjęciach widzimy nieukończone jeszcze urządzenia, które najprawdopodobniej znajdują się w fazie testów w chińskiej fabryce Lumii. Jak donoszą tamtejsze źródła, wyświetlacz odstaje nieco od normy, którą znamy z istniejących Windows Phone'ów. Ekran posiada przekątną 4,99 cali i oferuje jakość HD. Sądząc po zdjęciach, smartfon będzie dość płaski. Nie widzimy z kolei takich elementów, jak gniazdo słuchawek czy obiektyw aparatu - prawdopodobnie zostaną one dodane w przyszłości.

Lumia

Sądząc po standardowych przyciskach, prezentowany smartfon jest zgodny ze standardami rodziny Lumia. Podpięte taśmy i mocno wybrakowane 'zaplecze' (na zdjęciu poniżej) wskazują z kolei na dość wczesną fazę testów urządzenia. Można więc przypuszczać, że nieprędko ujrzy ono światło dzienne.

Lumia

Wiele wskazywałoby na to, że na zdjęciach widzimy Lumię 940. Po pierwsze, smartfon został wyposażony w 5-calowy (a dokładniej 4,99-calowy) ekran. Po drugie, dzisiejsze wycieki pokrywają się z ostatnimi, również pochodzącymi rzekomo z chińskiej fabryki smartfonów. Po trzecie, wczesne stadium rozwoju urządzenia wskazuje na jego późną premierę, a więc może ono zadebiutować wraz z Windows 10. Po czwarte zaś, smartfon nie posiada jeszcze żadnego logo - smartfony z logo Nokii nie będą już produkowane.

Jeśli na powyższych zdjęciach widzimy Lumię 940 (a raczej to, co dopiero stanie się Lumią 940), są to pierwsze 'namacalne' dowody na istnienie smartfona z Windows 10. Dziś pozostaje nam jedynie czekać na kolejne doniesienia, które mogą potwierdzić (lub zaprzeczyć!) aktualnie najbardziej prawdopodobnej wersji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia