24 dni na jednym ładowaniu. Microsoft prezentuje Nokię 216

24 dni na jednym ładowaniu. Microsoft prezentuje Nokię 216

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/20/2016, 5:09 PM

Liczba odsłon: 3336

Microsoft zapowiedział dziś kolejny telefon w swoim dorobku i nie, nie jest to żadna Lumia czy też Surface Phone. Przedmiotem zapowiedzi jest Nokia 216, klasyczny telefon z klawiaturą, oferujący podstawowe funkcje i niezwykle wytrzymałą baterię.

Urządzenie wejdzie na rynek jeszcze zanim prawa do marki Nokia przejmie należący do Foxconn FIH Mobile. Microsoft ma więc jeszcze trochę czasu, by wydać parę telefonów pod własnym szyldem. Gdy wspomniana umowa wejdzie w życie, firma rozkręci kolejną linię. Wróćmy jednak do najświeższych faktów. Nokia 216 to klasyczny telefon (feature phone), wyposażony w 2,4-calowy ekran QVGA i pracujący w rozdzielczości 320x240, 16 MB RAM, aparat główny i frontowy - oba w rozdzielczości 0,3 MP i z diodą oświetlającą, slot na kartę microSD do 32 GB, wyjście słuchawkowe jack oraz system operacyjny Series 30+, typowy dla urządzeń z tego segmentu. Nokia 216 występuje w dwóch wariantach: standardowym i Dual SIM.

Dodatkowe funkcje to m.in. wbudowana latarka, radio FM, odtwarzacz MP3 i wideo, ekran blokady, Facebook, Bluetooth 3.0, wsparcie dla IPv6, dołączone aplikacje Opera Mini, Opera Store, wyszukiwarka Bing i MSN Pogoda. Posiadacze telefonu mogą też przez okres roku pobierać raz w miesiącu darmową grę z Gameloft. "Przedstawiamy nową Nokię 216 i nową Nokię 216 Dual SIM, które zapewnią ci rozrywkę na dłużej - wszystko to za niewiarygodną cenę. Wyszukuj i pobieraj nowe aplikacje i gry z Opera Mobile Store. Pobieraj jedną darmową grę z Gameloft każdego miesiąca przez rok i czerp radość z popularnych tytułów, jak GT Racing i Little Big City. Zyskaj dostęp do popularnych treści w sieci dzięki Opera Mini Browser i Bing Search. Sprawdzaj prognozę w MSN Pogoda" - głosi opis telefonu.

Nokia 216 - wedle informacji na stronie produktu - oferuje do 24 dni w trybie czuwania (w wersji Dual SIM do 19 dni) oraz do 18 godzin rozmów w 2G. Dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: błękitna, szara i czarna. Telefon zadebiutuje w przyszłym miesiącu w Indiach - cena wynosić będzie 2495 rupii (ok. 37 dolarów, czyli 142 zł). Na razie nic nie wiadomo o dostępności na innych rynkach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia