Ustawienia dźwięku: Jak włączyć mikrofon w nowej wersji Windows 10?

Ustawienia dźwięku: Jak włączyć mikrofon w nowej wersji Windows 10?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/6/2020, 8:40 PM

Liczba odsłon: 59274

Po włączeniu Rejestratora głosu lub innego programu nic się nie nagrywa? Nie słychać Cię w Skype? Najprawdopodobniej Twój mikrofon nie został włączony. W naszym wcześniejszym poradniku pokazywaliśmy, jak włączyć mikrofon w Windows 10. Sposób ten działał we wcześniejszych wersjach Dziesiątki, ale też i w starszych systemach, jak Windows 7 czy Windows XP.

Odkąd ustawienia dźwięku zostały przeniesione z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia (zostało to zapoczątkowane w April 2018 Update i było dalej kontynuowane w October 2018 Update), wybór urządzenia wejściowego, regulacja głośności oraz jego włączanie/wyłączanie odbywa się właśnie w Ustawieniach. Jeśli wersja Twojego systemu Windows 10 to 1803 lub nowsza (1809, 1903, 1909, 2004 itd.), to odpowiednia dla Ciebie będzie poniższa metoda. W naszym poradniku zobaczysz, jak sprawdzić wersję systemu.

Jak włączyć mikrofon w Windows 10?

 1. Znajdź ikonę Głośniki w zasobniku systemowym na pasku zadań i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wysunie się wówczas menu, w którym kliknij opcję Otwórz ustawienia dźwięku.
 2. Jak włączyć mikrofon?

 3. Jeśli w zasobniku nie ma ikony głośnika, otwórz menu Start i kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia. Następnie przejdź do ustawień System > Dźwięk. To właśnie tę stronę uruchamia opcja z punktu pierwszego.
 4. Na stronie ustawień dźwięku kliknij link Zarządzaj urządzeniami dźwiękowymi.
 5. Jak włączyć mikrofon?

 6. Sprawdź kategorię Urządzenia wejściowe i sekcję Wyłączone. Jeżeli znajduje się w niej Mikrofon, kliknij go.
 7. Jak włączyć mikrofon?

 8. Następnie kliknij przycisk Włącz. Możesz też kliknąć Miks stereo i wybrać Wyłącz. Następnie kliknij strzałkę w lewo (Wstecz) w lewym górnym rogu okna, aby wrócić do poprzedniej strony.
 9. Jak włączyć mikrofon?

 10. Przewiń stronę do sekcji Wejście. W polu Wybierz urządzenie wejściowe powinien znajdować się Mikrofon. Jeśli wybrane jest inne urządzenie, kliknij je i wybierz Mikrofon z listy wysuwanej.
 11. Jak włączyć mikrofon?

Jak regulować poziom głośności mikrofonu?

 1. Jeśli chcesz zmienić poziom głośności (czułości) mikrofonu lub go włączyć/wyłączyć, kliknij Właściwości urządzenia.
 2. Jak włączyć mikrofon?

 3. Teraz możesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność mikrofonu za pomocą suwaka.
 4. Jak włączyć mikrofon?

 5. Jeśli chcesz wyłączyć mikrofon, zaznacz pole Wyłącz. Możesz także nadać urządzeniu własną nazwę, wpisując ją w polu tekstowym i klikając Zmień nazwę.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia