Znamy wyniki testów wydajności Snapdragona 8cx dla Windows 10. Jest bardzo dobrze

Znamy wyniki testów wydajności Snapdragona 8cx dla Windows 10. Jest bardzo dobrze

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:30
03.09.2019
622 wyświetlenia

Komputery typu Always Connected PC miały dosyć kiepski start na rynku. Początkowo nie powalały wydajnością, głównie ze względu na wykorzystanie typowo mobilnego procesora Snapdragon 850, więc jego główne zalety, czyli szybkie wybudzanie, stała łączność z Siecią i długi, około 20 godzinny czas pracy na baterii, nie błyszczały aż tak mocno. Microsoft zobaczył, że nie tędy droga i procesory wykorzystywane w smarftonach nie nadają się do wykorzystania w pełnoprawnych komputerach z Windows 10. Trzeba było wymyślić coś nowego.

We współpracy z Qualcomm opracowano więc nowy procesor rodziny Snapdragon o oznaczeniu 8cx, o którym pisaliśmy już nie raz. Pierwsze komputery z tym układem już zaprezentowano, ale nadal nie do końca wiadomo, jak ten procesor sprawuje się w rzeczywistości. Właśnie wyciekły wyniki testu wydajności Geekbench, które mogą rzucić nieco naprawdę pozytywnego światła na tę kwestię.

Snapdragon 8cx Geekbench

Jak widać powyżej, wynik na poziomie 3327 dla single-core i 11154 dla multi-core jest porównywalny z Intel Core i5 8240U. Wygląda na to, że Qualcomm zdołał stworzyć procesor, który dorównuje średniej półce desktopowej. Fakt, nie jest to najnowsza generacja, ale postęp i tak jest znaczący! To naprawdę dobra wiadomość, bo razem z tą wydajnością otrzymujemy również wspomniane wyżej zalety układu ARM. Już za miesiąc na konferencji Surface poznamy nowe modele Surface Pro 7, a jeden z jego wariantów może być wyposażony właśnie w procesor 8cx.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/leaked-benchmark-of-snapdragon-8cx-lives-up-to-performance-promises/

Polecamy również w kategorii Urządzenia