Znamy wyniki ankiety na temat WannaCry

Znamy wyniki ankiety na temat WannaCry

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:30
31.05.2017
0 komentarzy
1040 wyświetleń

Coraz częściej poruszany jest, we wszelakiej maści mediach, temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Nic dziwnego, skoro coraz częściej dochodzi do nadużyć na tym polu. Ataki hackerów z roku na rok stają się coraz dotkliwsze i częstsze, mimo stałych dążeń wielkich firm do zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. Ostatnimi czasy miał miejsce największy atak, nosił on nazwę WannaCry. Jako że ofiarami padli jedynie użytkownicy systemów Windows, oczywistym było, że ktoś spróbuje zrzucić odpowiedzialność na Microsoft. Jak łatwo się domyślić, nie były to pojedyncze przypadki, niemniej wyniki ankiety na temat całej sytuacji, mogą zdziwić.

Badaniu opinii poddano 2148 osób dorosłych, zadając im kilka pytań, na temat ich odczuć po incydencie spowodowanym przez WannaCry. Jedno z nich dotyczyło tego, czy obawiają się używać programów Microsoftu w przyszłości, w obawie przed cyber-atakami. Co ciekawe, jedynie 57% ankietowanych wyraziło niepokój, zaś pozostała część z nich nie przejmowała się zbytnio minionymi wydarzeniami. Celem drugiego pytania było sprawdzenie, czy ankietowani będą nadal kupować oprogramowanie giganta z Redmond, czy może jednak przejdą do konkurencji. Jak się okazało, jedynie 25% osób rozważa takie wyjście.

Tak właśnie wyglądało okno, pojawiające się po ataku

Najwyraźniej problemy natury dochodowej oraz Pr-owej, które dotknęły Microsoft w związku z ostatnim atakiem hackerskim, okazują się być stosunkowo małe. Przynajmniej jeśli pod lupę wziąć potencjalną skalę strat, które mogły one spowodować. Niemniej, nie zmienia to faktu, że z pewnością część użytkowników przejdzie do konkurencji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/as-microsofts-share-price-reach-all-time-high-survey-finds-consumers-not-scared-off-by-wannacrypt/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor