Menu kategorii
 • Zmiana ikon pulpitu

  Zmiana ikon pulpitu

   Patryk Hoffman
  Patryk Hoffman
  00:00
  12.10.2009
  18381 wyświetlenie

  Zobaczmy w jak łatwy sposób jesteśmy w stanie zmienić ikony pulpitu w systemie Windows 7.

  Najpierw klikamy w wolnym miejscu na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybieramy pozycję Personalizuj. Otworzy się nam okno Personalizacja, gdzie klikamy łącze Zmień ikony pulpitu, która znajduje się w lewej górnej części okna. W taki sposób dotrzemy do miejsca, gdzie będziemy mogli dostosować wyświetlanie ikon systemowych, czy nawet zmienić je na zupełnie inne.

  Ikony Windows 7

  Aby zmienić wygląd konkretnej ikony, wybieramy ją w wyświetlonym polu i klikamy Zmień ikonę. W nowym oknie wyszukujemy symbol, który ma zastąpić aktualnie użytą ikonę i zatwierdzamy jego wybór przyciskiem OK. Niektóre zestawy ikon (np. ściągnięte z Internetu) nie są zawarte w podanej liście, dlatego aby je wyświetlić, należy skorzystać z przycisku Przeglądaj i spośród zasobów komputera wybrać odpowiedni plik pobrany z innych źródeł.

  Ikony Windows 7

  Pola wyboru w górnej części okna (w grupie Ikony pulpitu) umożliwiają wybór widoczności ikon na pulpicie. Kiedy zaznaczymy wybrane pole, pojawi się odpowiednia ikona na systemowym pulpicie. W dolnej części okna możemy ustalić, czy zmiana kompozycji pulpitu w systemie ma również ingerować w wygląd ikon. Na sam koniec kiedy już zakończymy dostosowywanie ustawień ikon, zapisujemy zmiany przyciskiem Zastosuj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska